Jump to content
stanislav_stz

Прахово боядисване

Recommended Posts

Здравейте колеги! Прочетох всяка тема която намерих в този форум, потърсих и в интернет, но там намерих по-малко информация. Искам да Ви попитам, от това което разбрах и знам е, че предпазва повече от разни мръсотии и прах и лъщи повече. Та, въпроса ми е, струва ли си и някъде в Стара Загора мога ли да се обърна към някакъв сервиз, става въпрос за джантите ми. Имат леки удари от страни искам да ги залича и да пробвам този начин на боядисване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм че е мнооооого скъпо, заслужава ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за джанти специално, поне доколкото разбрах от другите теми, около 20 лева излизало на бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейВ едно село- Крън, край Казанлък има Завод за Пружини- та в него има пясъкоструйна машина- там достъпа е разрешен за външни лица (за разлика от Арсенал- Казанлък), така че ако искаш намери координатите на завода, и попитай колко ще ти струва почистването на джантите с пясъкоструйка- правят го още ако не се лъжа.а за прахово боядисване не зная нищо по въпроса, но едно е ясно- каквото и да ги правиш после тези джанти, наи- добрия метод за почистването им от корозия е пясъкоструйния метод.поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти надрани бордовете трябва да ти ги наварят и да т ги престържат, песъкоструя играе ролята на шкурка и сваля предишния лак. Предимството на праховото боядисване е че боята се смесва с метала и става доста по устойчива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако толкова много държиш да ги боядисаш по този начин, имам човек които има машина, но тя се намира в Разград. Заради мен би го направил но няма да имаш право на цвят - само бели RAL 9010 - ако не се лъжа, и да не те карам да търсиш каталог с бойте това е белия цвят с които са боядисани почти всички алумиеви дограми, ал. радиатори и осветителни тела за офиси. И да не забравя всички разходи по почистване са за твоя сметка - единствено в цеха ще направят обезмасляване преди това. Тоест каквото занесеш, това ще получиш. Цената 1кг. боя е около 5-6 лв. незнам обаче колко ще отиде за 4 джанти. Изпичане в камера предполагам 15 лв. Това е, ти си прецени дали си заслужава.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бял цвят е малко кофти... Аз си мислех за комбинация между 2 цвята, някой сеща ли се за нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че има за работилница в софия, в която се боядистват прахово алуминиеви профили за дограми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че има за работилница в софия, в която се боядистват прахово алуминиеви профили за дограми.

;) Ми ако кажеш и каде се намира таз работилничка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, който знае да дава адреси. И ако може и да си избираш как да ти го направят, супер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, който знае да дава адреси. И ако може и да си избираш как да ти го направят, супер!

на прахово ме съмнява да ти направят 2 цвята,самият процес е че боята полепва по метала и след това се пече в пещ,не виждам как може да стане с допълнителен цвят,заеби според мен,аз съм бояджия и съм си боядисвал джантите на няколко коли без да се оплаквам,просто трябва да се подготвят много добре и като се боядисват в самият лак се слага еластификатор,който прави самият лак по гумен и така предпазваш джантата от дребни камъчета,намери си един добър майстор,едно боядисване на джанти средно е около 250лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При праховото боядисване май няма смесване на боите.Там си пристигат бои от производител с различни цветове,дебелини и шарки (например "кована мед").За Пловдив мога веднага да ви заведа на две работилници за прахово боядисване и един пясъкоструй.В действителност става хубаво,но трябва преди това да се изшлайфа много добре,понеже си личи всяка драскотина.покритието на монохромен цвят е няколко микрона.Виждал съм такива джанти - лилави (малко джипси работа,но стои много добре).Обаче:Човека,който си ги направи започна да съжалява на третия ден.Боята се хваща много здраво за алуминия и няма мърдане,с изключение на момента на задиране в тротоар.От там нататък не подлежи на ремонт и никаква боя не хваща отгоре,най-малко повторно прахово. Иначе за красотата няма спор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Благодаря много за изчерпателния отговор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, който знае да дава адреси. И ако може и да си избираш как да ти го направят, супер!

на прахово ме съмнява да ти направят 2 цвята,самият процес е че боята полепва по метала и след това се пече в пещ,не виждам как може да стане с допълнителен цвят
прав е колегата - ако могат да ти направят прахово два цвята - то ще ти смъкнат кожата за това удоволствие :drunk: ако толко ти е зор можеш единия прахово, а другия след това - но пък така втория цвят нама да е най-устойчивия ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като разбрах тези неща, определено не си струва. Сещам се за един майстор в Дълбоки, преди време имах скъсана и изкривена джанта, сега не мога да я позная изобщо. Ще му ги оставя и няма да мога да ги позная после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,зна4и прахово боядисване в СтЗ има под СБА-минава6 входа на СБА минава6 1 метална врата и след това завива6 на ляво има авто серевиз и и в даното на ули4ката(ако може така да се наре4е)има цех-но незнам дали боядисват джанти2 има 2ма близнаци в село Дълбоки Слави-0889-432-332 Иван-0888-26-00-69Те се занимават с заваряне,изправяне и боядисване на джанти и те 6те ти кажат наи добре!Има и о6те 1 място с прахово-по моста посока Кольо Ган4ево след него завива6 в ляво,минава6 под моста кара6 направо покраи новата фабрика на 4укурови по ули4ката наватре има цех за прахово!Пробваи Желая ти касмет и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...