Jump to content
CARPERA

Тампони двигател CRV R20A1 вибрации смяна

Recommended Posts

Здравейте някой сменял ли е някой от тези тампони двигател.

TAMPONI.thumb.png.e996fdd8bb577e18cd8820ca03d1aad1.png2d28aac69f4c077bd9ce27d807e3d74c2323.thumb.jpg.47d4228cca36ddd52cfd96685a391de7.jpg

Причината за въпроса е вибрации които се увеличават при включването на климатика.

Ако е сменял някой, каква марка тампони е сложил,ясно е ОЕМ е най доброто.

тампони двигател.webp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

 

Ще следя с интерес, при мен е същото- вибрациите след пускане на климатика в някои случай са направо плашещи. Майторите ме уверяват, че всичко е наред с тампоните, аз самия нямам възможност да видя много освен горния.

Относно марка- като се бях разтърсил, като си мислех, че е от някой тампон попаднах на едно видео, в което човека беше взел алтернатива ( правеше обаче Сивик мисля) сподели, че след като не обрал вибрациите, се принудил и си купил оригинален и  всичко се оправило. На видеото трудно се долавя звука и вибрациите.

 

Аз лично си мисля, че е динамото, понеже при жегите, като съм на климатикна сфетофара и вибрациите са поносими, видях един път, че не си бях пуснал свтлините и като ги пуснах, завибрира страшно, пробвах 1-2 пъти- същото. Мерих- зарежда, акумулатора беше по-голям, смених го, като мислех, че понеже е голям и с всичките консуматори, не може да се зареди добре, но не беше и това.

 

......

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @Makc

Но правилен път си колега причините за възможни вибрации.

Причината е че тампоните стареят и гумата която обира вибрациите става твърда.

Естествено всички агрегати динамо ,климатик натоварват двигателя,ето и вибрациите.

Климатика когато се пусне се включват и двата вентилатора,трябва да се проверят и те да не предизвикват вибрациите.

Трябва да си изключи лагерите на тези агрегати да са разбити,и от там вибрациите.

Ролката обтяжна която обтяга ремък които задвижва тези два агрегати ако е разбита ,ето вибрации.

Двата тампона според мен които са отговорни да са вибрациите на този двигател са големия хидравличен номер 5-50820-SWW-E01 ОЕМцена 560 лв -и срещуположния му  номер 6-50850-SWA-A81 ОЕМ цена 365 лв.Дал съм ОЕМ номерата ако някой реши да ги поръчва.

TAMPONI.thumb.png.2a991a60d4056a8feca46622ccbb51bb.png

 

Това са тампоните номер  5 и 6 от схемата.

Другите  два от схемата според мен предотвратяват въртеливото движение на двигателя по оста но ако са разкъсани и  с стара гума ,вибрации.

Точната снимка на тези тампони е тази, и моя двигател е R20A2 3ген бензин автомат.

229468511_.thumb.png.606e7cfa4abe5c5980a82b2c3dd5df14.png

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...