Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, 

 

За първи път пиша тема в форума. 

Колата е Хонда Акорд 2.0 бензин/газ, 2005 година, колата я карам от 2 години и съм нямал особенно много проблеми с нея, имам даже нещо като моя сервизна история в която си водя статистики за разходите за ремонти части гориво и др. 

Проблема е следния ходих два пъти до морето тази година и на втория път на връщане в движение започна да се чува виещ звук отпред, не мога да определя дали е в ляво или в дясно, може би към средата се чува. Направих тест при каква скорост се чува най-много въпросното виене и определих от 90 до 110/115 километра в час се чува, при по голяма скорост не се чува и при по малка също, съединителя отделя доста долу и не усещам да боксува, но когато запаля колата се чува лек шум и при натискане на съединителя изчезва, ходих по майстори и казаха аксиален лагер, но не бил още за смяна...  както и да е, при завъртане на колело на неутрална скорост на изгасен двигател на вдигната кола на подемник се чува лек шум от мястото където влизат полуоските в скоростите, няма течове няма и лифтове, по преценка на майстора, сменихме и маслото на скоростите с такова каквото е по предписание, шума след смяната на маслото се чува малко по малко, скоростите влизат един ден лесно един ден малко по трудно, когато колата е в движение на магистралата примерно правих тест да я засиля с 140 и да натисна съединителя или да изключа на неутрална за да видя като намаля на 90/110 дали ще го има шума или ще изчезне, но шума си го има, ходих на няколко маистор за прегледи, всеки ми казва различно мнение като лагери главина, полуоски, скорости, диференциал съединител и т. н, но никои не може да ми потвърди от къде идва проблема, и честно казано не смея да експериментирам просто да си сменям части понеже са скъпи ремонти, направих тест и на подемника докато е вдигната с 110 тогава се чува доста повече шума, сега ще прикача видео, извинявам се ако нещо не съм написал правилно, и благодаря предварително на отзовалите се. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...