Jump to content
Veseliq

Как се внася кола от Германия за 3то лице

Recommended Posts

Здравейте, имам следния въпрос, за който не мога да намеря официален източник на информация.


Искам да купя кола с валиден преглед (ТЮВ) от Германия, от частно лице, на името на майка ми и да й я докарам на ход. Вече съм купувал кола за себе си от там, от частно лице и процедурата ми е ясна и спокойна.

 

Off Topic

 

Споделям я, ако някой се чуди - поне за кола с важащ ТЮВ (май е по-сложно ако е изтекъл прегледа).

1. Сключваме договор на принтиран шаблон от интернет или пишем с химикал на празен лист какво купуваме и продаваме в 2 екземпляра, на които се подписваме.

2. Превеждам договорената сума по банков път (сигурно може и кеш за малка сума).

3. Взимам колата с всички прилежащи аксесоари, ключове и немския талон, с оригиналните табели.

4. Отивам в немския регионален КАТ с немския талон, договора и старите табели - без колата.

5. Там ми правят гражданска за месец (май може и за повече време), с една бележка ме пращат да ми направят (червени) табели за колата в някой от цеховете за табели около КАТ, като се върна с табелите ми дават нов талон на мое име.

6. Слагам новите табели и съм готов да тръгвам към България :)

 

 

Тъй като колата е за майка ми, която не искам да водя с мен - има ли как да направя горното, така че в България да мога да я регистрирам на нейно име директно и да не се занимаваме с прехвърляния?

 

Много бих оценил мнения от хора с опит от първо лице или посочен официален източник. По форумите е пълно с мнения от сорта на "май трябва пълномощно", които са непълни и повечето са от преди билизо 10г. Иска ми се да разбера какво със сигурност е нужно, преди да купя еднопосочен самолетен билет. Дано е полезно и за други в бъдеще - ако намеря информация сам, ще я споделя.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Аз така го разбирам.

Искаш да купиш ти колата ,а тя даде на майкати на името?

Според мене купуваш я ти слагаш транзитното номера на твое име и застраховката, после  като отидеш в България просто правиш един договор за покупко продажба и все едно я продаваш на нея и това е доколкото се сещам.

Имам на предвид немски договор за покупко продажба и си готов.

Мисля,че няма да и а усложнения.

Мога да ти пратя един примерен договор за покупко продажба на ADAC 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв ADAC договор съм използвал като купувам кола от частно лице за мен.

 

Въпросът е, че транзитните червени номера са с талон на мое име. Проблем ли е да я регистрираме в КАТ на нейно име, като талона е на мое? Договорът който предлагаш да направя между мен и нея ли е или между частното лице от Германия и нея (все едно продавачът я е продал на нея)?

 

Ако е между частното лице от Германия и нея - как така на мен са ми издали транзитни номера и талон, като в Германия искат договора за покупко-продажба, за да издадат талон на мен?

 

Извинявай ако въпросите изглеждат очевидни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно пълномощно, нотариално заверено, с което, майка Ви, ви упълномощава от нейно име и за нейна сметка да предприемете всички необходими действия по закупуването на автомобил от Р.Германия, за цена, каквато намерите за добре.

 

В тази връзка, да управлявате, регистрирате в КАТ...., .....т.н........, да заплащате всички необходими такси и т.н.

 

Преведено на немски ( аз бих го превел и на английски, заради минаването през други държави), не би трябвало да има проблеми.

 

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...