Jump to content
ballbreaker

Полуоски или не?

Recommended Posts

Здравейте.

Имам следния проблем с моят Акорд. Колата е бензин 2.0. Произведена е 2011. Пробег - 217000км.

При по-рязък завой, в която и да е посока, се чува силно изчукване, някъде отпред. Еднократно. Ако следващия завой е в другата посока звукът се повтаря. Т.е. нещо се лашка наляво - надясно. В по-редки случаи се чува и при преминаване през гърбици, когато предните гуми "слязат". Т.е. се лашка и нагоре - надолу. 

Не откривам нищо нередно в окачването или кормилните накрайници, но "чашите" и на двете полуоски тракат силно, когато ги разклатя с ръка, и имат 2..3мм ход нагоре - надолу. И двете полуоски имат лек ход навътре-навън, при който се чува подозрително подобен звук от страната на колелто. От няколкото други теми, свързани с проблем с полуоските, чета за оплаквания от тресене при ускорение или скорост 80-100км/ч. В моя случай няма тресене, което в известна степен поставя под въпрос връзката между чукането и полуоските.

 

Въпросът ми е: някой е имал е такъв проблем? Ако да, ще се радвам ако сподели опит :)

 

 

Редактирано от ballbreaker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен чашите имат такъв луфт (ако колелата са точно направо)... Да и навътре/навън полуоските си имат малък луфт и като ги движиш на ръка леко чукат, но това си е плъзгане в шлиците, не може да е плътно...

Нямам чукане и вибрации при никаква скорост...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, ballbreaker написа:

Здравейте.

Имам следния проблем с моят Акорд. Колата е бензин 2.0. Произведена е 2011. Пробег - 217000км.

При по-рязък завой, в която и да е посока, се чува силно изчукване, някъде отпред. Еднократно. Ако следващия завой е в другата посока звукът се повтаря. Т.е. нещо се лашка наляво - надясно. В по-редки случаи се чува и при преминаване през гърбици, когато предните гуми "слязат". Т.е. се лашка и нагоре - надолу. 

 

Въпросът ми е: някой е имал е такъв проблем? Ако да, ще се радвам ако сподели опит :)

 

 

 

Проблема ти е в това 357332317_299526212429168_3078277545171730626_n.thumb.jpg.870b23fb1ce490f57556017f4572b00a.jpg357347991_173786725532123_3994716510179049552_n.thumb.jpg.1b54b7b4186492c0ef58b14dcb824e75.jpg

Намира се тук 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. имал си същия проблем и като си махнал това, и проблемът се е решил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както имам колата се боря с това почукване, проявява се при малка скорост и то сама на завои, от както го премахнах почукването изчезна. А това с чукането когато преминаването е по неравности ти е от рейката.

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го няма. Така че нямам как това да е причината.

По грешка отговорих и в оригиналната ти публикация. Извинявам се за което.

IMG_20230804_211112.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой го е свалил, виждат се дупките където е стояло и когато се увеличи снимката ясно се виждат и следите от удара където е правило проклетото желязо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, да. Вижда се къде е било монтирано някога, но се вижда и ръждата по дупките - т.е. отдавна го няма. А чукането е от около 4...5 месеца.

Благодаря все пак за съдействието :)

Редактирано от ballbreaker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...