Jump to content
S.Evl

Проплем с окачване/кормилна система?

Recommended Posts

Привет!

На първо място се извинявам, ако има подобна тема, или дискусия в друга тема.


Имам следния проблем: При минаване през неравности, разко ускорение или рязко спиране има едно много неприятно дърпане/омекване(все едно има луфт) във волана и колата тръгва(леко), на където си е решила тя. Карах я в 2 сервиза, но не откриха нищо нередно по окачването. Включително бях там, докато преглеждаха(доста щателно). Нямаше луфтове, освен, че имаше леко закъсани тампони на носачите, но като цяло всичко си изглеждаше стегнато. Сменихме тампоните с оригинални, но проблема си остава.

Рейката си има много лек луфт, но го има от как съм купил колата и не съм имал такива проблеми. Карам я така 2-3 месеца, като мисля, че започна да го прави това след рязко спиране, докато карах със 100км/ч.(един фазан реши да се разходи на пътя) и постепенно се влоши.
Като цяло не е болка за умиране, но ме дразни..

Някой имал ли е подобен проблем? И ако да - как се реши?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вероятно няма връзка с проблема, но: Как провери луфта в рейката, къде е? На ситни неравности/паваж не чука ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм го проверявал, но по сервизите това ми казват(съвестни хора са). Включително преди 2-3 седмици минавах годишен преглед и хората там, като преглеждаха окачването казаха "много е добре"(не че приемам думата им за закон, ама все пак от 2-3 източника всички казват, че няма драми). Иначе нито чувам/нито усещам някакво чукане.. но не съм си поставял и за цел, да се ослушвам за някакво конкретно хлопане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм такъв проблем при заминали предни амортисьори. При спиране предницата прави някакви непонятни движения и изглежда нестабилна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...