Jump to content
loxs

о-пръстен на бензинова дюза/инжектор

Recommended Posts

Здравейте,

Баща ми има проблем с колата, о-пръстенът на едната бензинова дюза се е амортизирал и има теч на гориво.
Някой може ли да даде идея от къде да се сдобия с такъв пръстен в България?
Повечето магазини за авточасти изобщо не искат и да чуят за такава дреболия (искат да ми продават цели дюзи), а от морга не знам дали има смисъл, вероятно ще са стари и също амортизирани. (а и също не съм сигурен дали ще искат да ги продават без цялата дюза)

Ако не се лъжа става въпрос за тази част: 

https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~ring~91301-p2f-a01.html?vin=&make=Honda&model=CR-V&year=2001&submodel=&extra1=5%20Door%20LX%20(4WD)&extra2=KA%205MT&filter=()&location=engine/intake_manifold,4215214,13

В крайна сметка ще поръчам от някой такъв сайт, но не ми се чака седмици за такава дреболия.

Отворен съм и за цялостни съвети, какво да правим в ситуацията?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш му размера, вземаш опръстена с теб, има магазини за тая цел според тва от къде си, отиваш и срещу стотинки се сдобиваш с точно същия, сменяш и тва е. Забравяш за морги и магазини за авточасти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sashua написа:

Вземаш му размера, вземаш опръстена с теб, има магазини за тая цел според тва от къде си, отиваш и срещу стотинки се сдобиваш с точно същия, сменяш и тва е. Забравяш за морги и магазини за авточасти. 


Предположих че може да има нещо такова, но нямам никаква идея кои са тия магазини. Може ли някакъв пример, примерно в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хубата О-пръстени

 

Купувал съм и от Авто Ем - на западния изход на София, преди отбивката за Джъмбо Божурище, но мисля, хубата имат повече асортимент и материали на пръстена. Задължително си носи мострата, а ако знаеш заводския размер - още по добре.

 

Един съвет - смени всички о-пръстени, така и така разглобяваш.

Редактирано от Двигателист

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, разбира се, че ще сменя всички. Но за съжаление не мога да занеса мостра, мога само да дам линка от първото съобщение, защото колата не е при мен... предвид цената вероятно ще си струва риска и вече ако не стане, ще нося мостра.

Редактирано от loxs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в магазин Хубата нямаха точния размер. Взех малко по-малък, който според продавачката ще стане. Ще пробвам да отида и до Авто М, макар че ми е доста далече.. ако някой има идея за друг магазин където може да има такива неща, ще съм благодарен :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка обиколих 5 магазина за "лагери и семеринги" и намерих много близък размер, всъщност различни много близки размери. Занесох ги всички на баща ми и те са ги сменили, не знам точно кой размер е паснал най-добре, но проблемът е решен.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...