Jump to content
Krissso

Сивик 10 2.0 трудно палене

Recommended Posts

Здравейте, появи ми се неприятен проблем, който се изразява в следното..

Вчера по време на движение с ниско натоварване и обороти изведнъж колата загуби мощност и изгасна докато съумея да спра. Видях лампите за налягане на маслото и акумулатора. Пробвах няколко пъти да запаля без успех. Стартера върти бързо т.е. не акумулатор. След около 5 минути отново пробвах и запали! Движеше се нормално без липса на мощност. От тогава обаче всяко палене се случва трудно. При студено палене успява от втория път, след известно въртене, а при топло палене изглежда е доста по трудно.. моля за съвети и насоки, тъй като съм в Гърция на почивка и се прибирам в събота.. Не излизат други съобщения на дисплея. Като лаик подозирам сензор колянов вал. Някой имал ли е ядове. Другите варианти гориво/ помпа/ алтернатор?

Благодаря предварително за всеки съвет и насока.

 

Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очертава се горивна помпа.. не правеше достатъчно налягане и накрая умря..

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как и къде решихте проблема? Скъпо ли излезе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krassio трябва да е така известния проблем с подкачващата горивна помпа. Има теми за това вече - сервизна акция и т.н.

@Беселин не мога да кажа колко струва, на мен ми я смениха гаранционно в БТ лятото. Бърза проверка по сайтовете би трябвало да покаже ориентировъчната цена за частите. Труда не би трябвало да е много ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, всъщност не съвсвем. При мен проблема дойде от корозия на буксата. Лошия контакт беше стопило единия пин докато накрая не прекъсна. Т.е. един ремонт на буксата и пиновете на помпата щеше да реши проблема. Обаче в сервиза счупиха нивомера на помпата като я изкарваха и съответно я смених с втора ръка и заспа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...