Jump to content
vengobs

Присвирване при превключване на скорости

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и се извинявам ако има подобна тема. От 2 месеца съм собственик на акорд 7 генерация 2.2 дизел 2004г. Имам следният проблем, при превключване на скорост - по-често от 4 към 5 скорост  се чува за кратко просвирване, което прилича като приплъзване на съединител. Нямам рязка смяна на обороти на двигателя при движение, при скорост от 80км при натискане на 4 скорост, оборотите се набират равномерно, без някакви екстремни изменения. Ще се радвам на всеки съвет или насока по този въпрос.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много ясно описанието ти... В кой момент се чува, при натискане на съединителя, при местене на лоста, при отпускане на съединителя, при даване на газ, след като си превключил...?

 

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при отпускане на съединителя се чува този звук 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил си тест за буксуване на съединителя, но мисля, че трябва при по-ниска скорост- 60км/ч, на 4 или 5-та, рязко натискане на газта, да видиш дали оборотите вървят нагоре непропорционално...

Очевидно нещо се трие и издава звук, но и износен съединител не издава звук, ако не е стигнал до нитовете...

Опитай и- На място, празен ход, ръчна спирачка, на 3, 4, 5-та, даваш малко газ да не угасне и отпускаш леко да зацепи, да видиш има ли го тоя шум?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...