Jump to content
Deodriver

Лампа на акумулатор

Recommended Posts

Здравейте колеги.Доста дълго не съм писал по форума,макар че имаше за какво да се пише:PИмам лек за сега проблем с ЦРВ-то.Преди два дена колата не можа да запали заради слаб акумулатор,но като казвам слаб нямам предвид паднал напълно.Просто  много малко му трябваше и щеше да запали.Както и да е,дадохме ток и  вече проблеми няма,пали си колата.Мерихме зареждането и беше 14.1V,но лампата на акумулатора не светва веднага след даване на контакт.Светва след 1-2сек. и като запаля гасне последна,а преди не беше така.Въпроса ми е имал ли е някой сходен проблем?Да се насочвам към четки,реле,диоден блок ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро почни от акумулатора, не бързай с ремонтите. Ако имаш зарядно свали и го зареди напълно и след като го разкачиш изчакваш 2 часа мериш с мултицет волтажа. По тази таблица ще се ориентираш има ли живот в него и дали там е проблема. 

 

Волтажа на алтернатора ти изглежда добре. По стандарт го дават 14.4v , но при хондите не е толкова, моето црв винаги е показвало 14-14.1v

Освен това системата им е умна, има разлика с колко зарежда при пуснати консуматори и без консуматори. Така, че замервай винаги при светнати фарове.

Без консуматори волтажа пада на 13 и нещо волта, но това не трябва да те притеснява, такава е системата.

И аз така бях тръгнал да правя ремонти, но като разнищих нещата и смених акумулатора не съм имал проблеми 2 години.

main-qimg-766c9b5abab86b2e8994ebe775d6ebcf-lq.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...