Jump to content
zdravko.nestorov

Ски Багажник (Honda CR-V, 2013)

Recommended Posts

Здравейте колеги :) Горд собственик съм на Honda CR-V IV-то поколение (2013-та година). Искам да закупя ски багажник (нещо като на тази снимка), който да поставя на тавана (стъклен). Дали може да споделите някаква информация от първа ръка - какво използвате вие или какво препоръчвате, което си заслужава. Идеята е да мога да кача поне 2 чифта ски, като най-добрият вариант е за 4, разположение върху целия покрив.

Вариантите, на които попаднах са напречни греди, върху които да се закрепи кутия багажник в последствие. 

 

Много ви благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този багажник от снимката си е баш за нанизване в прореза на напречни греди.

 

Ако съдя по това, което виждам като оригинални аксесоари за модела, ако вече имаш надлъжни релси, като това:

 

08L02T1G610.jpg

 

Можеш да сложиш универсални напречни греди за тях, като това:

08L04T1G600.jpg

 

Или универсални (с регулируема широчина) със захват за надлъжни греди.

 

Другият вариант е напречни греди със захват за рамките на вратите, но там трябва да провериш хубаво кои греди ще станат за колата ти. Аз си бях купил едни такива "за да има" и миналото лято ми се наложи да ги ползвам. Виж каква е разликата в това къде се захващат:

 

2022-11-19_19-56-05-714.jpg

 

И последния банален съвет, който се чудя как още никой не е написал е "що не видиш от някоя кола за части?" :D

 

При всички положения, бъди много внимателен с панорамата и не знам, дали вариантът с втория захват ще е удачен, ако има шанс да прилага напрежение върху и без това нежния таван. Едно време за сивик 8 имаше греди за със и без панорама, като първите бяха дори с по-малка товароносимост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Благодаря ти за бързия отговор. Колата има надлъжни релси (с процепи), което според описаното по-горе е страхотно.

 

Ако разбирам написаното по-горе правилно, трябва да закупя универсални напречни греди, върху които вече да закрепя ски багажник (ето един пример). Дали имаш някакви препоръки относно напречните греди, както и самия ски багажник, тъй като попадам на много варианти в OLX, ама всички ми изглеждат много подобни:

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам препоръки, понеже аз винаги купувам греди за без надлъжни релси (колите ми са били такива). Не съм запознат и с това, дали има специфика за захвата, ако съществува различен профил на надлъжните греди. Със ски багажник пък съвсем не мога да помогна, защото ги ползвам за куфар.

 

Единият вариант е да идеш в магазин, който се занимава с това, за да ти кажат, дали захватът трябва да е специфичен и какви са им вариантите за него.

 

Другият вариант както си предложил е ОЛХ, но там трябва да е задължително от София заради възможността за проба.

 

Само, ако бях на твое място, не знам дали не си бих взел куфар вместо ски багажник. Достатъчно дълъг за да побере ските. Можеш да редиш и багаж в него, а можеш и да го ползваш и лятото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...