Jump to content
Seve

Мога ли да сложа свещи NGK ZFR6F-11 при препоръчани ZFR5J-11 на Civic с двигател D14Z2 ?

Recommended Posts

Здравейте, 

виждам, че едни и същи свещите на NGK са съвместими с различни двигатели Хонда.  Например препоръчаните за моят двигател (1.4iS 90kс  D14Z2) са NGK  ZFR5J-11, но производителя ги дава съвмвстими и с други двигатели D14. Например D14   A8, Z1, Z2 , което се вижда в линка:

 

https://www.ngkpartfinder.co.uk/catalogues/cars/search/spark-plugs/HONDA/CIVIC/1999/11614/  

 

Модела свещи, за който питам (NGK ZFR6F-11) е препоръчаният за Civic "англичанка". С колега от форума коментирахме на лично и според него стават и за моят двигател, но ме посъветва да се допитам и до специалистите тук.

Някой би ли дал мнение/съвет?

Благодаря предварително!

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, една година (и 8.000 км) по-късно си отговарям сам на въпроса (Понеже когато попитах никой не сподели мнение):

Може. Няма никакъв проблем или промяна в работата на двигателя... Пали, работи и дава разход както преди. Надявам се тази инфо да бъде полезна на някой. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интирес на истината и аз карам с твоя вариант и нямам разлика и проблеми.не бях видял постата ти.

Редактирано от dragob
Правопис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...