Jump to content
Kamen_78

Тропане в предницата

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Проблема е следния-като мина през спящ полицай,в момента когато предните гуми паднат от него се чува едно гадно изклопване някъде по- високо в средата.Ако мина в края така,че едната гума само да мине през него,дори с по-висока скорост клопане няма.Днес е сервиз ми казаха че имам луфт на стеблата на амортисьорите и е от тях ,но не би ли трябвало да клопа и когато минавам само с едната гума през спящия полицай?Дайте съвет какъв може да е проблема.По сервизна книжка двата предни амортисьори са сменявани миналата година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тампоните на макферсоните. 

Ако са сменявани и те, но не са сложени оригинални, твърде вероятно е да са се скапали. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при сваляне ли може да се разбере как са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. 

Първо ги огледай отгоре - виж около оста/гайката, дали не са се сцепили или разлепили от втулката. Ако забележиш че има такова нещо , опитай да затегнеш гайката на оста и гледай дали превърта. Ако гайката и втулката превъртат, със сигурност са заминали. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са сцепени или отлепени.И в сервиза ги гледаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не погледнахме задния тампон на двигателя само

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и тампоните на носачите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един сервиз във Враца дето гледат най-обстойно казаха само шарнир леко разбит и луфт в стеблата на амортисьорите.Чудя се дали има варинт от тампони стабилизираща.На задната имах един разбит и  се видя след като откачих биалетката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко може да тропа -тампони на стабилизиращата щанга, биалетки,, шарнири , включително и от рейката. По описаното от теб, според мен е или тампон на макферсон (някое менте), или тампон на носача - предимно задния, защото предния атакува препятствието (в случая "полегналия полицай") а ти тогава не усещаш тропането.

Просто трябва да го откриете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще видя тия дни някъде пак да я прегледат.Незнам на тресачка дали ще се чува и разбере причината...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тампон макферсон ако реша какъв да взема..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново здравей.Днес след като ми сложиха зимните гуми първите няколко метра по чакъл адски тропаше нещо все едно ще се раЗпадне.Като я покарах поизчезна.Пробвах тампоните на макферсона леко с гаечен ключ да натягам не с прекалена сила и има едно леко усукване на гумата му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, не са разлепили, на втулката. Обаче не се знае от долната страна как са. 

Продължавай да търсиш причината.

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам и аз вече.Тия дни ще видя в друг сервиз да я качим.Ако се наложи тампон макферсон в Бултрако ли само може да се намери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...