Jump to content
giktak

Втората ламбда сонда

Recommended Posts

Здравейте колеги. Някой знаели каква е оригиналната ламбда сонда , която е на катализатора за Хонда ФР-В 1.7 бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.10.2022 г. at 10:19, giktak написа:

Здравейте колеги. Някой знаели каква е оригиналната ламбда сонда , която е на катализатора за Хонда ФР-В 1.7 бензин.

Здравейте колеги. На моята ламбда сонда изписва грешка P 0141. А в събота ми изгасна лампата на таблото с двигатечето . Ламбда сондата е  на Делфи  нямам удължител поставен на резонаторното гърне. За това искам да знам дали да подменя ламбда сондата с друга или да сложа удължител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, I_Yordanov написа:

А катализатор има ли?

 

Здравей колега. Катализатора го откраднаха с втората сонда .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36532-RJH-G01 - Това е номера на сондата за твоя автомобил.

Сондата, която са ти сложили нова ли е? Нагревателя лесно може да се измери и да се разбере за какво иде реч. Има много въпросителни около монтажа на заместителя ти и тук може да си говорим наизуст дълго. Най-добре я закарай в някой сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Резонаторното гърне са поставили в края към крайното гърне някаква гайка или нещо подобно с резба и на нея е навита ламбда сондата. Самата сонда е нова сложена и тогава ми казаха ,че ще изгасва от време на време .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай написал съм го доста неразбираемо. На резонаторното гърне в края е поставена гайка и на нея е завита ламбда сондата , а тя е нова поставена .  Тази събота която мина отново загасна лампата на таблото , но в неделя , понеделник и вторник все още продължава да сети . Затова си мисля дали , не трябва да поставя удължител и да взема друга ламбда сонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да вземаш друга сонда, ако тази функционира правилно. За това казах, че е добре в сервиз да стане това , щото ще я проверят и ако е наред , да ти сложат втулка ( удължител, както казваш).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега . Мисля да те послушам . Благодаря за съвета само ,че ще е по късно и като го направя ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги . Ходих при майстор в кв. Дружба срещу 28 ма поликлиника Борислав се казва майстора . Постави втулка обикновена без да има катализатор в нея и втора ръка ламбда сонда на 12 ома . Сега вече не свети чека и съм доволен .

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...