Jump to content
asen44

Странен звук на съединителя

Recommended Posts

Здравейте,нов съм в форума незнам мястото да ли е тука,имам следния проблем със съединителя на Хонда црв 3 2.2 дизел 2007 година при леко натискане на съединителя се чува едно като стържене и по надолу несе чува!?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можели да е от лагера или демфера?

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиален лагер! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни при мен се появи същия проблем. При леко натиснат съединител се чува стържене, като по- надолу вече го няма. Същия звук го има и при палене, тъй като винаги паля с натиснат педал на съединителя. В повечето случаи обаче това стържене го няма все едно нещо се намества или не се е досчупило още. От доста време при ненатиснат съединител се чува едно свирене, което след съвсем леко докосване на съединителя изчезва. За него майстори са ми казвали че е от аксиален лагер. Но стърженето вече ме притеснява понеже се чудя дали не тряба да се сменя целия комплект съединител заедно с маховик. Ако някой е имал подобен проблем да сподели мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ми викаше аксиален лагер но майстора като свали и беше заминало всичко смених целия комплект !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заминало всичко, симптомите ще са коренно различни! В преден пост написа, че при  натискане стърженето изчезва! Какво разбираш под комплект? Само феродов диск и аксиален лагер или плюс демпфер и притискател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплект,демек всичко квото има вътре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С времето стърженето се увеличи, като на моменти скоростите влизаха малко по трудно и вече съм с нов маховик, притискателен диск, феродов диск, аксиален лагер и семерина към колянов вал, че и тя беше омаслена. 

Съединителя стана по-лек и започна да отделя доста по-долу.

Вече ги няма стърженето и свиренето, но и доста пари изчезнаха от портфейла :D

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...