Jump to content
Георги00

Тракане на ляв завой

Recommended Posts

Здравейте колеги.. имам Хонда Сивик 8 ма генерация със следния проблеми сменил съм двете карета преди около седмица обаче на ляв завой се чува едно тракане и тропане на моменти на навит волан наляво се чува пукане… окачването е проверено и няма луфт  .. някакви идеи от какво може да е и дали някой е имал такъв проблем … бяха ми споменали скоростна кутия но кутията включва добре и никога не съм имал проблем с нея..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои карета са сменени? Доколкото аз знам, от всяка страна има по две карета - вътрешно и външно. Също така, кое точно каре трака се хваща малко трудно. Това че се чува при ляв завой не означава автоматично, че трябва да се смени каре от ляво.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смених двете външни карета а колкото до вътрешните майстора ми каза че са здрави .. въпроса ми е може ли да пука ако е каре

 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също имам подобен проблем, само че го прави и в двете посоки. При пълен ляв или десен завой, когато връщам волана и нещо изпуква. Не го прави всеки път, все едно нещо прескача и изпуква, даже усещам вибрацията долу в краката.

Преглеждаха окачването, всичко е наред, сега ще я закарам при майстор на рейки, да види дали, може да е от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако предположението ми е некомпетентно, но това тракане не е ли точно от тампоните на предните амортисьори? Аз имах подобен проблем, и това сменихме, съответно се оправи проблема. Като навивах волана, изчаткваше по едно време като на счупено - беше много фрапантно, да се чуе от кола, която тъкмо си купил :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...