Jump to content
veselinj

Проблем с ABS

Recommended Posts

Здравейте колеги.имам проблем с мойта хонда сивик 8 1.8 бензин 2006г.свети ми abs i vsa на таблото.След диагностика ми излиза проблем с заден десен датчик.Смених датчика но проблема остана ,пак стойностите на колелото са 0,0 при обороти.Проверих инсталацията,с всичко е ок.съмнявам се в модула на  ABS .въпроса ми е ако взема втора ръка трябва ли да се конфигурира към колата или само се сменя.говорим за модул от същия модел бензин 1.8 и тн.моля за съдействие ако някой знае,благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само сменяш, но гледайте номерата на модулите да са еднакви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

57110-SMG-E030-M1 нали за този номер говорим

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гривната на главината (зъбчатестата така да се каже), чисти ли я? Да не би да е с полепнала кал или мърсотия и да лъже датчика?

Другото, което трябва да се провери, е за окислени клеми в буксите към датчика и към модула на ABS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този модел си е проблемен модула на АБС-а и често дава фира. Принципно започва да потъва педала, като симтом за проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 8.04.2022 г. at 21:44, policeman написа:

На този модел си е проблемен модула на АБС-а и често дава фира. Принципно започва да потъва педала, като симтом за проблем.

 да .завъртях задните датчици -диагностиката и пак същото.проверих инсталацията от датчика до ABS-всичко е ОК.Накрая смених ABS модула със същия номер и всичко си дойде на място.все пак благодаря.Накратко-1завъртете проблемния датчик с съседния зрез мост от две по дълги кабелчета и проверете с диагностика дали данните се променят-ако не проверете инсталацията с мултицет от датчик до буксата на ABS и чак тогава купувайте части ,датчик абс или... поздрави

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.05.2022 г. at 19:55, veselinj написа:

Здравейте колеги и моята хонда от вчера взе да свети ABS и VSA. След запалването няма проблеми и след известно каране святкат.Не ми потъва педала натискам рязко спирачки работи си ABS. Не съм я закачал на диагностика във Вторник ще я карам. Но все пак някой ако е имал подобен проблем.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...