Jump to content
Dimitar Honda CRV

Педалът на съединителя потъва.

Recommended Posts

Хронология на събитията: Хонда ЦРВ 2007г., 2.2 дизел 140 к.с., ръчна скоростна кутия.

 

Педалът на съединителя „потъна“. След посещение в сервиз смених горна помпа, обезвъздушаване и смяна на течност, но проблемът остана.:ranting: Последва смяна на долна помпа. След изминати около 10 км отново педалът „потъна“. Последва смяна на клапана, който се намира между двете помпи и изолирането му, НО след около два дни шофиране проблемът е на лице, отново педалът „потъва“. МОЛЯ за мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А течност има ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен проблема ти е от горна помпа! Най-вероятно не е обезвъздушена системата! Ако си сигурен в обезвъздушаването- горната помпа не става! Какво значи "потъва" педала?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли развитие по казуса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам същия проблем.Смених и двете помпи и няма промяна.Педала от време на време остава долу връщам го с крак и продължавам да карам.След около 30-40 натискания пак се повтаря.Някой да има идея какво се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен се оказа счупена пружина на горна помпа! В твоя случай и подобен на мой приятел/ сменени и двете помпи/, след известно време шофиране в това състояние протече горна помпа от високо налягане в нея! Получава се от заминал демфер и съединител- смени ги и проблема се реши!

Редактирано от shopa
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е сменяван маховик от стария собственик но в сервиза са убедени,че проблема не може да е от маховик.Вчера изолираха клапана между двете помпи но няма резултат.Предлагат ми да сменя пак горната помпа с някоя друга марка примерно Sachs.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Здравейте и при мене има същия проблем при шофиране по дълго време педала на съединителя започва да остава долу и трябва да го връщам с крак на обратно после се оправя и след време пак тъй

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни първо от горна помпа! Ако не ти се подменя с нова- свали я, отвори я и огледай за счупена пружина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...