Jump to content
Guest Moonchild

Eдно гадно свирене

Recommended Posts

Guest Moonchild
Публикувано (Редактирано)

Здравейте, колеги.От няколко дни чувам едно отвратително свирене/скърцане и предполагам, че са накладките. Обаче, докато в началото се чуваше само, когато спирам, сега е постоянно, в момента, в който потегля, свири - и така, докато спра :blink: От какво може да е ? Спирачни дискове, накладки или нещо друго ?Мерси предварително :dry:

Редактирано от Moonchild

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не си забелязал на накладките отстрани има една ограничителна пластина която служи точно затова. Като ти сваршат накладките щеш нещеш ги сменяваш шот не се търпи тоя звук. нещто характерно за японските коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Moonchild

Ясно :blink: Сменям накладкиБлагодаря ви :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант, когато се пъхне камъче м/у диска и пластмасовия протектор се чува ужасен звук докато не го махнеш или не се изтърка .Това което ми свиреше на мен беше колкото едро бобено зърно, след 40 км не се беше изтъркало въобще.Така, че ако не са износени накладкити огледай внимателно около тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще го имам предвид, ако стане пак ;) От накладките беше, смених ги и се оправиха нещата. Взех комплект Remsa - грешка ли е ?

Има и друг вариант, когато се пъхне камъче м/у диска и пластмасовия протектор се чува ужасен звук докато не го махнеш или не се изтърка .Това което ми свиреше на мен беше колкото едро бобено зърно, след 40 км не се беше изтъркало въобще.Така, че ако не са износени накладкити огледай внимателно около тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата спира добре и не ти свират като спираш може би са добри аз за пръв път чувам за такава марка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Moonchild

Aми... спира доста по-добре,не свирят...да видим дали няма да се окажа без дискове след няколко хиляди километра :(

Ако колата спира добре и не ти свират като спираш може би са добри аз за пръв път чувам за такава марка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....да видим дали няма да се окажа без дискове след няколко хиляди километра........

Има и по без болезен начин:

 

Ако за 200-300 км не са ти се начернили повече

предните джанти от колкото задните ходи ги фърляй тия буклуци :bg:

 

Това означава че при триенето на двата елемента накладката и диска,

печели съровнованието накладката и диска се валцова стабилно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май спиш вече ;) И двамата казвате едно и също ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май спиш вече ;) И двамата казвате едно и също ;)

;););) Емо ще има работа като се върне ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...