Jump to content
edmondko

Пушек под капака отдясно на мотора

Recommended Posts

На загрят двигател 2.2 дизел около 15мин се появява бял пушек от дясно на двигателя, има миризма но не съм сигурен 100% дали е на нафта. След няколко минути спира да пуши. Случвало се е и преди сега успях да го снимам някакви идеи от къде може да се появява този пушек?

https://youtu.be/oh-X2sjU73o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
31 minutes ago, edmondko said:

На загрят двигател 2.2 дизел около 15мин се появява бял пушек от дясно на двигателя, има миризма но не съм сигурен 100% дали е на нафта. След няколко минути спира да пуши. Случвало се е и преди сега успях да го снимам някакви идеи от къде може да се появява този пушек?

https://youtu.be/oh-X2sjU73o

Виж тази тема какво се случи при мен има и клипче - смяна на ЕГР тръба

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще ходи на преглед в сряда, изглежда много подобен проблема и пушека който излиза като при теб. Колата не дава признаци на немощ но е притеснително да пуши под капака и да мирише на изпарения в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите симптоми. Пускаш вътрешна циркулация на въздуха в купето до отстраняване на проблема.

Редактирано от Plamen_Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спукана тръба от изпускателния колектор до охладителя на ЕГР клапана.Най-много се усеща докато загрее и когато е в регенерация.Комплект тръба и всички гарнитури и уплътнители в БУЛТРАКО струва 390лв.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това цената само за частите или заедно със смяната там? Тривиална ли е смяната да я направи майстор с общи познания или препоръчвате да се смени в бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених егр тръбата която беше спукана като по учебник. благодаря за точната диагноза колеги!

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на егр тръбата не изпуска пушек, но започна отново да мирише на изгорели газове в купето. Като отворя капака през интервали се усеща топъл въздух който излиза от дясно на мотора с леко бучене. На краткото видео се вижда бележката как започва да трепти когато изпуска въздуха. също ми се чува доста шумен цъкащ звук от някой ремък може би?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнение на дюза изпуска гориво, оправено да се надявам че няма да пиша повече в тази тема

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...