Jump to content
beast_hd

Над 3500 оборота светва чека

Recommended Posts

Здравейте на всички!Имах следният проблем преди.Закупих 2.2 акорд и на 3 предавка като дадеш газ над 3500 оборота и светваше чека.Просто светва ,колата си върви добре и няма проблеми.Дразнеше ме много.Започна да става по-често.На диагностика ми казаха ,че е от датчика  на снимката по долу.Ходих да взема същият датчик от друг акорд.Сложих го вървеше добре.Два пъти я напънах и на третия пак светна.От там се прибрах и със един  спрей го напръсках и спря да го направи.Докато преди два дни бях на 3 и я държах до 4500 и светна чека.И винаги чека сам изгастваше.Като минаха няколко часа и изгасваше сам.Сега забелязах, че този проблем го няма на 1 и 2 предавка, дори и на 5000 да превключа.Но от 3 нагоре ми го прави този номер понякога.Един път на 6 та  бях над 2000 оборота и пак светна.Нямам обяснение за всичко това.Ако някой има обяснение или му се е случвало същото нека сподели .Колата си върви на гръм и нямам никакви оплаквания,но като я настъпя това ме дразни да светва чека.

Screenshot_20220119-202135_Gallery.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май не минавам 3000 об, та не знам дали имам проблеми с нещо... :) 

Когато имах дизел съм го виждал този клапан, но не се сещам за какво е... май пуска/спира вакуума към нещо...

Не знам дали нямаше и отдушник с филтърче към атмосферата. Ако има, провери го да не е запушено. 

Ако е с две жици, можеш да го захраниш да видиш как щрака и да духаш с някакво маркуче през него...

Всичко това само от теоретични разсъждения, друг да каже повече,,,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...