Jump to content
Emil_georgiev1986

Проблем с Airbag Modul Honda CR-V 2009 2.0

Recommended Posts

Здравейте , имам следния проблем. От около месец на таблото ми светна лампата за Airbag. След опит да изтрием грешката, нито един от компонентите по колата не може да бъде диагностициран, диагностиката намира само имобилайзера . Дългото мислене с майстора стигнахме до идеята, че може Airbag modula да оказва влияние на това да не може диагностиката да открие нищо по колата. Изключихме Airbag modula и пробвахме пак с диагностиката и хоп всичко тръгна. Въпроса ми е такъв до колкото чета във форума в Бултрако имат безплатна подмяна на този модул, ако колата е под определени години. Но диагностиката е 200лв. Как мислите дали е този модул или може да укасява някъде по връзките на Airbagа след като се включат буксите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като свети лампата за въздушната възглавница, първо диагностицирайте тази грешка по конкретен код с подходящ софтуер. Няма друг начин и няма да стане с изтриване! Ако системата дава грешка няма да работи нито една въздушна възглавница, което си е голям риск.

Знам за акция за безплатна подмяна на пиропатроните на въздушните възглавници по VIN, но доколкото съм запознат тя не е свързана с грешки в модула, а с риска патронът да се пръсне при надуване.

Аз имах наскоро светеща лампа, прочетохме грешката в Мотобокс - установи се повреден лентов кабел във волана. След подмяна всичко е изправно.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, note said:

След като свети лампата за въздушната възглавница, първо диагностицирайте тази грешка по конкретен код с подходящ софтуер. Няма друг начин и няма да стане с изтриване! Ако системата дава грешка няма да работи нито една въздушна възглавница, което си е голям риск.

Знам за акция за безплатна подмяна на пиропатроните на въздушните възглавници по VIN, но доколкото съм запознат тя не е свързана с грешки в модула, а с риска патронът да се пръсне при надуване.

Аз имах наскоро светеща лампа, прочетохме грешката в Мотобокс - установи се повреден лентов кабел във волана. След подмяна всичко е изправно.

 

 

 

Здравей колега. Колата е пробвана с два софтуера и няма разлика. В описанието съм написал, че с включен модул колата не може да се диагностицира- Нищо по колата само имобилайзера се открива, а с изключен не излиза грешка , защото след изключване на модула все едно тази кола няма такава Airbag  система. Благодаря все пак 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...