Jump to content
.-.-.-.-.-.-.

Проблем с двигателя след липса на студен старт

Recommended Posts

Здравейте, притежавам Honda Accord 2.2 I-CTDI (2005 г.) като последните 4-5 седмици имам проблем при опити за студен старт на двигателя сутрин.
Колата или пали след 4-5 пъти по 7-8-10 развъртания на двигателя или изобщо не пали и спирам да я мъча повече.

Реших веднага да я закарам в сервиз където установиха следните повреди, оправянето на които не доведе до абсолютно никакво подобрение на колата.

 

Те "уж" бяха следните:
Майстор 1
1. Проблем с имобилайзера (разглобяваха ми волана за да стигнат до някакъв чип)

2. Грешка в датчика на разпределителния вал (колата записа тази грешка само веднъж, изтриха я и чакахме да видим докато я карам дали ще я запише пак) - НЕ!
3. Дюзи (бяха ми демонтирани и 4-те, като идеята беше да ги занеса на диагностика/рециклаж) за да се оправи най-накрая проблемът.

Заради несправянето с проблема и исканите ми суми за по горните действия и усещането за некомпетентност в майстора, реших да си прибера колата с дърпане (около 2км) и да търся друг майстор.

Майстор 2
Четирите дюзи бяха занесени при него, като ми каза че за нищо не стават и ми поиска по 270лв на дюза за да ги оправи.
Паричките ми се видяха много и започнах да си търся втора употреба по моргите. Намерих си такива в не ясно състояние, но в момента и те са при майстор за диагностика.

Майстор 3
След като приключих с майстор 1, закарах колата на друг, малко по известен в нашия град (Пловдив), там поне майсторът го докара до точка в която все пак моторът стартира макар отново след много развъртания, но все пак стартира! И тук идва интересната част!
От двигателя се чува адски силен дрънчащ шум, все едно сте пуснали гайка в метална купа и се опитвате да я разбъркате с домакински миксер :(
Майстор 3 започна да хвърля всякакви предложения кои от кои по странни за мен, като счупен колянов вал, демпфер, клапани, прескочила верига... и др.
Неговото предложение беше да сменим моя двигател, ей така без да знаем от къде идва този шум и да се надяваме другият да е по читав.
Това няма как да му го позволя за момента!

Моля за съвети и предложения, защото усещам немощ за справянето с проблема и в майстор 3.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, дайте едно рамо по темата. Ще съм благодарен за всякакви идеи. Че нещата нещо зациклиха. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...