Jump to content
Gich

Вибрации/тресене при ускорение над 90 км/ч ЦРВ 3 бензин

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От известно време ми се появи тресене, като че ли в задната/или средната / част на колата при ускорение над 90 км/ч. След 110 км/ч изчезва. Като отнема газта - спира. Засега съм проверил само гумите - не е от тях. Усещането е като че на двигателя не му стига мощност и се мъчи при тази скорост. Ще съм благодарен на мнения и предположения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясна полуоска.

Виж :

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност може и верно да не му стига мощност при мен го имаше при 110/120км/ч и след смяна на горивния(нафтовия) филтър колата се оправи и се и ускорява доста по-добре от преди. Но смяната на филтъра съвпадна и със смяната на гумите и другите консумативи и филтри но аз го отдадох на филтъра за гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за мощността може и да го има, но тресенето 90-110 90% е дясна полуоска, имах го този проблем преди година и половина. Много е гадно, все едно ще се разглоби колата, особенно при по рязко ускоряване. При плавно се усеща малко. При отнемане на газта изчезва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. И как реши проблема, в смисъл каква марка, откъде и т.н. полуоска ти свърши работа?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е дизел и за нея има само оригинални части затова я рециклирах (вътрешно каре и шлици излезе ми 240лв).

За бензинките има доста ОЕМ части, но най-добре да е същата марка вътрешното каре (обикновенно се износва трипода на вътрешното каре и шлиците му) като старото ти.

Най-добре цяла полуоска к-т или рециклиране. 

Някой колега с бензинка да даде мнение за смяна на дясно вътрешно каре.

Редактирано от firediesel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...