Jump to content
Rado2708

Индикация на таблото Акорд 8 ма

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам питане относно индикация на таблото

на хонда Акорд 8 ма 2.2 дизел. Случи ми се няколко пъти и само изпищява набързо и изчезва bremsen , но това за секунди и нищо. Днес така се случи пак, но този път и коланите се стегнаха за секунди, после пак се оправи. Какво значи това и от какво може да е, благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bremsen на немски е глаголът "спиране", както доколкото познавам езика и формата за "спрете".

 

На мен на колите с дистроник, когато колата, че има опасност да се ударя в предмет пред мен, ми мига "BRAKE!", което е същото по смисъл.

 

Та, ако имаш дистроник на акорда и ти, вероятно си я стреснал, че ще се блъснете. Имаш ли?

 

Редакция: сега видях подробността с коланите. Сто процента е това, което съм предположил първоначално значи. Има ли и стягане на колани с предупреждението - днес съвсем си й вдигнал адреналина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах ами да имам дистроник, ама нямам спомен чак да е имало нещо пред мене или да съм спирал по рязко, ноо може и това да е наистина. Ама то на акорда дистроника сякаш си имам бутон да го пусна и настроя метри и разтояние, но може и да е зацепен постоянно при възможен сблъсък. Не съм много наясно още, карам до от две седмици:) ще наблюдавам, благодаря колега за отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистроника и изключен следи за предмети пред колата.

Свиквай му, защото примерно при изпреварване "на слалом" ще те стряска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има бутон, с който се включва адаптивния круиз контрол (ACC) и там следи дистроникът дистанция.

 

Но той също така участва и в перманентно включената система за избягване на сблъсъци (CMBS).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, да тепърва я разучавам, за сега съм доста доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това ми се случва когато се заслиля да изпреварвам и се "изнеса" в последния момент - предполагам и при теб така се е получило. Тогава системата (CMBS) очаква сблъсък и опъва коланите. Има бутон за изключването и, но няма как да регулираш дистанция.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...