Jump to content
JoroHondata

Спиране- странен проблем

Recommended Posts

Здравейте КолегиИмам м ного странен проблем при спиране- педала се втвърдява понякога, независимо от каква скорост спирам, независимо дали карам в града или извънградско :) Според мен е нормално педала да е мек, но нямам никакъв опит, и ви моля да ми разясните от какво може да се получава това втвърдяване на педала.Няма загуба на спирачна течност, а и напоследък когато спирам от по- високи скорости има вибриране на педала, но това е друга тема- криви са дисковете (подлежи на ремонт).Благодаря на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че проблемът ти е в помпата, може да се движи трудно буталцето и, има ли вероятност да с е е пресякла спирачната ти течност или да са попаднали мръсотии в помпата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега,няма лошо да си смениш спирачната течност но мисля че проблема ти с твърдия педал идва някъде от сервото.провери все пак дали нямаяш някъде скъсан маркуч или от някъде да смуче въздух :) успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry за Offtopic-a, Жоро прочети си личните съобщения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TYPE-S

И според мен можеби е заради въздух в спирачната система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал сам такав проблем. оказа се мембраната на сервото :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има въздух в спирачната система педалът ще омеква а няма да се втвърдява, ако има спукан маркуч на сервото, при натискане на спирачка (на място) ще се усети смяна на оборотите на двигателя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zenko

имал сам такав проблем. оказа се мембраната на сервото 100% е сервото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега недей слушай глупости за гумички,въздух и т.н.) 1.Провери маркуча който води към сервоапарата .2.Провери и клапана който се намира на този маркуч , клапана трябва да пропуска в едната посока (от сервото към двигателя).Ако той пропуска и в двете посоки си търси нов (стига да не е късно, защото при неизправност се пука мембраната на сервоапарата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте момчетаБлагодаря за отговорите, ще проверя всичко, каквото препоръчвате, и след като открия и реша проблема, ще напиша от какво е точно.10x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава при неизправна помпа на сервоусилвателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте всичкиСмених спирачната течност, и сега мога да кажа, че натиска определено се промени от преди това- не е нужно да натискам педала до долу, за да намаля.Все още не съм карал достатъчно, за да забележа дали отново ще се втвърди педала, може би мръсната течност до сега да е запушвала самата помпа, и тя да е създавала проблеми.Ще напиша какви са моите впечетления от спирачната система след като измина някои и друг километър !!!Благодаря на всички за съветите, ще пиша пак след време10x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колегиОбещах, че ще пиша на какво се дължи моя проблем: и отговора е, че може би е от много старата спирачна течност, защото преди педала беше много мек, т.е. може би е имало и въздух.Сега положението вече е нормално, и както трябва, и благодаря на колегите от София, които установиха това (аз просто нямах база за сравнение) :unsure: до скоро :);):D:D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...