Jump to content
Guest Mitaka

Вода в купето

Recommended Posts

Guest Mitaka

Здравейте!В последните две седмици след толкова дъжд забелязах, че се събира вода под гумената постелка в краката на шофьора. Мокета е доста мокър, а след като огледах добре няма видимо място откъдето да влиза вода. Огледах и отдолу - няма пукнатини или дупки.Някой има ли идея от какво се получава това? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!В последните две седмици след толкова дъжд забелязах, че се събира вода под гумената постелка в краката на шофьора. Мокета е доста мокър, а след като огледах добре няма видимо място откъдето да влиза вода. Огледах и отдолу - няма пукнатини или дупки.Някой има ли идея от какво се получава това? Благодаря предварително!

На мен ми се пълнеше под резервната гума на старата 6ген и на новата.Дупките ги открих лесно,там където липсват тези пластмасовите винтчета(като дюбели действат) държащи корите за купето.Подсуши и след първата локва потърси мокро место и си ок.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем. Не знам точно каква е причината и решението, но съм установил, че капе някъде от около лоста за отваряне на предния багажник. Количеството вода при мен е обаче незначително, дори и при доста проливен дъжд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви опиша моите патила по този въпрос. Като взех колата, след продължителен дъжд се пълнеше с вода мястото пред пасажера (отдясно).Започнах борбата, отдолу-нагоре (нали водата тече отгоре-надолу :)). Вдигах мойета - нищо, завирах се да гледам с фенерче докато един приятел поливаше отвън с маркуч - нищо :) Накрая се ядосах и махнах цялото дабло (при 5-та става лесно) и едва тогава видях проблема. Горе вдясно в кюшето където се събират ламарините е намазано с нещо бяло което служи да уплътнява. Та там имаше цепнатина. Обаче когато поливаш с вода от там не тече, протича при по-продължителен дъжд, очевидно като се вдигне повече нивото при преградите отпред. Намазах със силикон там и проблема си отиде.Дано съм ти бил полезен.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви опиша моите патила по този въпрос. Като взех колата, след продължителен дъжд се пълнеше с вода мястото пред пасажера (отдясно).Започнах борбата, отдолу-нагоре (нали водата тече отгоре-надолу :)). Вдигах мойета - нищо, завирах се да гледам с фенерче докато един приятел поливаше отвън с маркуч - нищо :) Накрая се ядосах и махнах цялото дабло (при 5-та става лесно) и едва тогава видях проблема. Горе вдясно в кюшето където се събират ламарините е намазано с нещо бяло което служи да уплътнява. Та там имаше цепнатина. Обаче когато поливаш с вода от там не тече, протича при по-продължителен дъжд, очевидно като се вдигне повече нивото при преградите отпред. Намазах със силикон там и проблема си отиде.Дано съм ти бил полезен.Успех!

Благодаря ти много!Ще проверя и дано това да реши проблема, че е много дразнещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sirakoff

Друг тънък момент е тоя с парното... ако има спукана пластмаса от въздуховодите може от нея да тече в купето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш люк провери да не някой от маркучите за оттичане на водата да се е извадил.При мен това бе6е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш люк провери да не някой от маркучите за оттичане на водата да се е извадил.При мен това бе6е проблема.

Имам люк. Но би ли ми казал как да намеря тези маркучи? Видимо от него няма проблеми, но знам ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах този проблем :thumbs1: и много зор видях докато намерих маркуча :tooth: та значи маркуча се намира в колонката за да стигнеш до него трябва да махнеш сеника кората на колонката и да отвориш малко кората на тавана и ще го видиш има една скобичка която държи маркуча към оттечника на шибидаха най вероятно се е откачил или пък се е запушил :) отиваш при някой гумаджия пъхаш маркуча за въсдуха и газ до дупка успех при мен се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

При мен имаше некво овлажняване в багайжния отсек ,зад стоповете от ляво(когато си зад колата)Оказа се че по принцип проблем с удари и дупки от нещо няма,а има една клапа която отвежда вуздуха при затваряне на багажника.Когато е голяма скорост и пропуска малко вода която се отича кам едни тапи на самия багажник.Не знам защо ,но като смених тапите и почистих клапата със сгъстен въздух и се оправи :thumbs1: Виждал съм и при други коли такова нещо, защото остава една специфична тежка миризма защото водата е малко и докато изсъхне става като запарено в оранжерия :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...