Jump to content
aleksandaram

Въпрос за предна броня Сивик 6 японка

Recommended Posts

Реших да сменям старата спукана броня на Сивик 6-та ген. хечбек 1.4iS. Въпросът е има ли разлика между моята и седана? По снимка от онлайн магазините изглеждат абсолютно еднакви. Може ли да се сложи броня от седан на хеч, да си паснат нещата без да се преправя?

Също така като свалих старата броня да видя какво е положението, видях че нямам основата на бронята, само буферите стърчат като рога и ми се стори много идиотско цялото изпълнение. Порових из форума и открих, че за европейския пазар ги продават фабрично само на буфери, все едно на корида ще ходят, а американските и фейслифтовите(както и всеки следващ модел) вече са с основа. Та реших да търся въпросната основа. В онлайн магазините ми излизат два варианта за EJ,EK моделите. Единият е прав, другият е с извивка(не знам дали е разрешено да се пускат линкове към магазини във форума). Кой от двата ми трябва на мен? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!
Аз карам сивик купе 6-та ген.. Моето купе също е без греда и роговете си стърчат. Предните брони на хеча и купето са еднакви, като разликата е, че на купето ги няма черните лайстни. На сивик 5-та ген. седан предницата е различна с тази на хеча и купето. На сивик 6-та ген. седан и купе задната броня е еднаква, аз лично съм със задна броня от седан. Относно предните брони, мисля че трябва да бъдат еднакви на 6-та ген., но за всеки случай трябва да се сравнят. Виждам, че си гледал купешки брони. Въпросните афтърмаркет брони са пластмасови и са тънки и при удар стават на парчета. За 2-ри път сменям предна броня с купешка. 1-вата като я купих, аз си я монтирах сам и всичко си заспа на мястото без каквито и да е преправяния и съответно беше демонтирана 2-ри път за боя и след това пак си заспа на мястото. След 1.5 година ми изкочи едно куче, което се хвърли пред колата и го ударих и бронята се разцепи. Още на другия ден си поръчах нова купешка броня, която пак сам си монтирах и тя си заспа отлично. Задната броня на колата ми също е купешка и пак аз си я слагах и нямах проблеми. Сега може и късмет да съм имал. Съвета ми е да си закараш бронята на бояджия и да ти я направи, ако не е тотал щета и не е прекалено много китосвана. Аз прибягнах до афтърмаркет брони, щото моите оригиналните бяха с по 10мм кит и не можеха да се ремонтират, а брони за купе без лайстни нямаше от къде да намеря 2-ра ръка.

Това е с 2-рата и сегаша броня

107366362_269003727703828_8867892542830608099_n.thumb.jpg.94ff568f284eb0320e93a5b55a43badf.jpg

Това е с 1-та афтърмаркет броня

FB_IMG_1560188400540.thumb.jpg.f792ce053dafb454dcf4a08550e45661.jpg

Като единия път съм слагал Type R лип, а сега със Spoon

Ето я и задницата

IMG_20180921_173256.thumb.jpg.8248732fb1429a71c7d41d3fa09e7ee0.jpg

 

Колега, надявам се да съм ти бил полезен макар и с малко. Успех! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А как да си направим сами ремонт на бронята говоря за боядисване заради леки зажувалния?етапите?

Редактирано от dragob
Правопис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...