Jump to content
vazzzz

Кутия за багаж

Recommended Posts

Има ли някой който е минал през поставянето на кутия за багаж на покрива (хечбек ако има значение)? С куче и малко дете ще ми трябва допълнително пространство и не е вариант да сменям колата засега. 

Като цяло съм се ориентирал или изцяло към система на Thule (греди + кутия) или нещо по-евтино (греди и кутия на отделни марки). Бултрако както винаги цените са... Това което може би най-много ме притеснява е колко дълга и широка кутия стои адекватно спрямо колата. Например в Американския форум на Хонда някой си беше сложил кутия на Thule дълга 235 см. На снимките изглеждаше супер. Но по телефона с магазин, в който се продават в София, ми казаха че това е безумно. 

Редактирано от vazzzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235см ще е огромно. Не знам и на снимки дори как е изглеждало добре, но това ще излиза много извън пределите на тавана.

 

Thule са ми малко надценени. ОК - сигурно предлагат по-добро качество, двустранно отваряне и т.н., но не и като да си струва да дадеш двойно повече от аналогичен модел на друг производител. Отделно, имат модели с доста странен дизайн.

 

Аз на акорда, когато децата бяха малки и ми трябваше място се спрях на LevUp (някога FreePlast) Space 430. 190см ми се видя максимума като дължина, която колата може да понесе. При сивикa не е много по-различно. В същото време височината на кутията предполага да може наистина да събира багаж, а не да става само за ски. Събирала ми е два сака, кошара и матрака на кошарата. Аеродинамиката и дизайнът също изглеждаха отлично, като 7 години по-късно, виждам, че моделът още се произвежда. Някой ден, ако я сложа и на сивика, ще кача снимки. Засега мога само от акорда:

 

2014-09-03-518.jpg2014-09-03-519.jpg2014-09-03-521.jpg2014-08-21-446.jpg

 

Греди... Най-добре оригиналните за модела, ясно е. С всичко друго трябва да се приемат компромиси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го човека с голямата кутия отгоре https://www.civicx.com/forum/threads/2017-hatchback-roof-rack.8359/post-512073. По спецификации моделът е 232 см, но май като гледам не ми се вижда отзад да може да се отвори напълно багажникът. 
Иначе и един Сивик със 190 см кутия https://www.civicx.com/forum/attachments/a3d06fbc-47aa-4997-9fea-b152462f100f-jpeg.90194/
Може би това наистина е горе-долу оптималният размер. За повече ще трябва на място да се сложи и да видим как ще стои и какво ще пречи (което не може да се случи на много места, които продават кутии).

За гредите, още не мога да прежаля 1050 лв в Бултрако. Читави на други производители са около 500 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Златозатор е прав за размера - 400 до 430 л. е доста прилично и мисля оптимума (да не кажа максимума)

 

Аз съм с греди Thule - последен модел Evo незнамсикво, 550 лв. от Ескадра (София)

Кутия също Thule - Touring L 420 л. (вече не се предлага). Купувана доста отдавна пак от тях, мисля за около 900 лв.

 

Аз за гредите не бих правил компромис, но кутията спокойно може да я вземеш среден клас и дори втора ръка ;)

 

IMG_20200613_232718.thumb.jpg.b390a38f450fdc021084b1ddeadc94e2.jpgIMG_20200613_232804.thumb.jpg.3d40bf133c10277c58a56a77fbcff2f6.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, scyberboy написа:

Здравей колега,

 

Златозатор е прав за размера - 400 до 430 л. е доста прилично и мисля оптимума (да не кажа максимума)

 

Аз съм с греди Thule - последен модел Evo незнамсикво, 550 лв. от Ескадра (София)

Кутия също Thule - Touring L 420 л. (вече не се предлага). Купувана доста отдавна пак от тях, мисля за около 900 лв.

 

Аз за гредите не бих правил компромис, но кутията спокойно може да я вземеш среден клас и дори втора ръка ;)

 

IMG_20200613_232718.thumb.jpg.b390a38f450fdc021084b1ddeadc94e2.jpgIMG_20200613_232804.thumb.jpg.3d40bf133c10277c58a56a77fbcff2f6.jpg

 

Да, това са едни от гредите, които съм набелязал. Между другото кутията още се предлага, струва 800 лв. Как е шумът от тези греди (ако си карал само с тях без кутия)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, vazzzz написа:

Ето го човека с голямата кутия отгоре

Очите ми... Щях да ослепея.

 

Това е ужасно. Откъде да започна. Гредите са адски ръбести. Кутията е гигантска, няма една свястна снимка отстрани, да се види как стърчи чак то предния капак. Но това е само визуалния проблем. По-сериозният е, че предната греда я държи почти в средата й. Не ми се мисли при по-висока скорост, насрещен вятър или стабилен товар какво може да й се случи.

 

Иначе, оригиналните греди на Хонда са супер и дори за акорд 7 не шумят почти никак. Имам и едни алтернативни, които сигурно ще трябва да ползвам, но се съмнявам да са толкова тихи.

 

В Щатите съм виждал хубави афтърмаркет алтернативи, които изглежда, че внасят от Китай, като например:

 

https://www.ebay.com/itm/43-3-Universal-Top-Luggage-Roof-Rack-Cross-Bar-Carrier-Adjustable-Window-Frame/402278262276?fits=Model%3ACivic&hash=item5da9a72604:g:b4IAAOSwWVxe0KE4

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с греди, точно с тези не съм. Гледайки профила им и изпълнението с гумичката в канала, мисля че ще са най-безшумни от всичко останало.

Карал съм на Акорда с Thule WingBar (които са доста близки до тези), както и на Леджънда с Rhino Rack (профил елипса) - има си шум над 100 км/ч, но не е нещо фрапантно (поне за мен).

Преди доста години, като сложих тези на Легена, не монтирахме гумичките в горните канали и от Пловдив до София беше страшно, като свирка на локомотив :)

След слагането им, стана доста добре.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свих доста кръга. Като гледам гредите ще са или Yakima ЛИНК или Thule ЛИНК1, ЛИНК2. Багажникът нещо около 400л и 190см дължина между 600-1000лв. Трябва да ги отсея, че има доста избор (захващане, гаранция, тегло, височина, колани, отваряне и т.н.). Оригиналните греди не мога да ги дочакам защото са с 2 седмици доставка, а всичко ми трябва за пътуване, което е по-скоро (пък и са 1050 лв). До седмица ще съм екипиран и ще направя едно пътуване, за да споделя кое как се държи на пътя. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на Thule.
Гредите са https://www.escadra.bg/thule-evo-clamp-7105-black/i5167.htm?roofrackcardata_newId=647 - Греда (Front-Rear):Thule WingBar Evo 7113B, Основа:Thule EvoClamp 7105, Кит:Thule Kit Evo 5043.

Кутията https://www.escadra.bg/thule-force-xt-m/i5147.htm - Thule Force XT M.

За съжаление нещо не се разбрахме по телефона кое има в наличност и кое не. Знаех че нямат кутията и ще ми дадат оборотна докато я получат. Но се оказа, че и гредите ги нямали (в черно). И оборотни греди ми дадоха докато получат другите. В крайна сметка в момента съм с обикновени стоманени квадратни греди и кутия Touring M. Мислех че това ще е малко, но май се оказва точният размер за сивика. Затова и кутията, която аз поръчах е М - 175 см. Идва точно на 3-4 пръста от горния заден спойлер, когато се отвори багажникът. Отпред не стърчи. Следващият вариант като размер идва с 15 см повече да стърчи отпред и 50 литра повече обем. Реших че няма смисъл. Първо така изглежда точно като размер, второ повече обем и тегло няма какво да ги правя с по-голяма кутия. Сивика го дават максимум 45 кг да може да носи на тавана (без стъклен покрив). Гредите и кутията са 20. Остават ми само още 25 които да вакрам в тези 400 л. Качвам 2 снимки от текущата конфигурация.

Иначе по магистралата се чуваше шум като от каране с по-силен вятър (това е при 120 км/ч). Като поведение на колата не съм усетил нещо различно. Извън магистралата не ми направи впечатление да се чуват някакви шумове, когато се кара под 100 км/ч.

 

 

20210205_163903.jpg

20210205_163910.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/27/2021 at 10:47 PM, scyberboy said:

Здравей колега,

 

Златозатор е прав за размера - 400 до 430 л. е доста прилично и мисля оптимума (да не кажа максимума)

 

Аз съм с греди Thule - последен модел Evo незнамсикво, 550 лв. от Ескадра (София)

Кутия също Thule - Touring L 420 л. (вече не се предлага). Купувана доста отдавна пак от тях, мисля за около 900 лв.

 

Аз за гредите не бих правил компромис, но кутията спокойно може да я вземеш среден клас и дори втора ръка ;)

 

IMG_20200613_232718.thumb.jpg.b390a38f450fdc021084b1ddeadc94e2.jpgIMG_20200613_232804.thumb.jpg.3d40bf133c10277c58a56a77fbcff2f6.jpg

@scyberboy Привет колега,

 

Би ли ми казал какво е разтоянието между гредите. Харесал съм си багажник на IVTEC, но за него ми трябват да има поне 80 сантиметра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Maluc_secko така като го гледам е там някъде. Като слизам до гаража ще го мерна.

Но, разстоянието винаги може да мръдне 2-3-5 (че може би и повече) см.

Няма никакъв проблем ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Maluc_secko точно 77 см. е при мен разстоянието в момента.

Но както казах, нищо не пречи да се мърдат поне +-5 см.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...