Jump to content
Palko

Почистване/освежаване на стопове

Recommended Posts

Здравейте хора :)
Първо се извинявам, ако темата не е подходяща за тук или вече има подобна и се повтарям.
Имах досаден проблем, често срещан при доста коли без значение стари или нови , а имено вода в стоповете. Освен че станаха мръсни започнаха да ми горят често крушки и да ми ръждясват фасунгите.
На кратко искам да споделя как аз отворих и почистих стоповете си с цел да помогна на някой със същия проблем.
Необходими материали
1. Пистолет за топъл въздух (аз ползвах сешуар) . Някой отварят фаровете си във фурната на ниска температура, предполагам работи и за стопове/мигачи и тн.
2. Различни видове прави отвертки
3. Битумен силикон за покриви (водоустойчив) 5лв. Предполагам повечето силикони биха свършили работа, но аз използвах такъв.
4. Някакво тиксо, с което да стегнете хубаво стопа докато изсъхне.
Въоръжете се с търпение при отварянето за да не спукате външната част на стопа :)
На снимките се вижда една сива, НЕпрозрачна част, която аз реших да премахна, вие не е нужно да го правите.
ПС: Единствената ми грешка беше може би при избора на силикон - черен на цвят. На снимките се вижда на няколко места как е излязал и има черни петна.
Като цяло съм супер доволен от резултата и след интервенцията не съм имал повече проблеми. Надявам се да помогна на някого :)
Поздрави и слънчева Неделя !

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Редактирано от Palko
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделянето на личен опит няма как да не направи една тема полезна. 

За мен беше полезна информацията! 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...