Jump to content
I-BOY_STZ

БУЛИНС - коректни ли са?

Recommended Posts

Мисля да си правя застраховка каско в БулИНС, моля за мнения и впечатления от коректността на този застраховател. Но ще ви кажа че ми предлагат най-изгодните цени за застраховката :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях там, и за спукано предно стъкло и задна броня ми дадоха 280 лева. Прави си сам сметката. Колата е застрахована на 4000 лева 92-ра година. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях там, и за спукано предно стъкло и задна броня ми дадоха 280 лева. Прави си сам сметката. Колата е застрахована на 4000 лева 92-ра година. :lol:

Добре а кой застраховател ми препоръчваш ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше застрахована на 7200.Ударих се отпред като при удара почупих:2 фарамаскарадиаторброня разбира секапак преденмигачмалко от калницитеАбе мазало...чаках ги 3 шибани месеца, но ми дадоха за тези неща 3060лв.Така, че като оставим огромното чакане парите бяха доста добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а защо те въртяха толкова дълго? Колата ти ако е 92 година как са ти я оценили толкова скъпо, по принцип гледат на минимална сума да ти я сложат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emdless4

БУЛИНС принципно плащат добре. За по-големи плащания се бавят понякога, но плащат, както в случая на колегата с 3те бона. А 280 за предно стъкло и броня не е ли нормално - колко струва едно предно стъкло 130-140 лв?Заслужават си - не се зеремонят да плащат, т.к. не искат да си губят времето излишно - от каско против кражби печелят доста добре, все пак са монополисти :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PoweRG

По обезщетенията, които цитирате мога да кажа, че плащат добре! Но този срок от 3 месеца е убийствен, освен ако няма някой скрита променлива в уравнението. Доколкото знам по кодекса на застраховането срока за изплащане на обезщетение след пълното окомплектоване на щетата е 20 работни дни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

на мен от 3 години не са ми бавили плащане... Аз съм си доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук нататък, ако решиш - застраховай се там. Аз те съветвам само в ДЗИ - там няма такива неща. Презастраховани са в Бул Инс и няма да ти пипне никой колата.

Това него разбрах.Би ли обяснил по-подробно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От тук нататък, ако решиш - застраховай се там. Аз те съветвам само в ДЗИ - там няма такива неща. Презастраховани са в Бул Инс и няма да ти пипне никой колата.

Това него разбрах.Би ли обяснил по-подробно.

 

Аз не ти разбрах въпроса. Ако имаш н предвид за презастраховането, то ако не знаеш всяка компания си застрахова активите, естествено в друга застрахователна компания. Та ДЗИ са застраховали своите в БулИнс. Ако не си имал в предвид това, бъди по конкретен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Освен това ако сте решили да сменяте застрахователя, и сте били в Бул Инс, или ако се позабавите малко с подновяването на полоцата, на сутринта може да не си намерите колата там където сте я оставили. :blink:

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях в Булинс а сега не съм и всеки ден си намирам колата където я осатвям/слава богу/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

На зет ми бмв-то изчезна вечерта на предния ден преди да изтече застраховката му така че смятай какви са убавци а и ако ти я върнат не е същата след кражбата + откупи и т.н. абе мушеници чисти. А в дзи на един познат в гърция го мелнаха платиха щетите на смотания грък защото както се досещате изкараха нашия човек виновен това от гражданската и от каското си му изплатиха неговите щети това е от мен :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk
Отговорено (Редактирано)

Никога недей да ходиш там!!! Слушай сега колко случая минаха вече: Първо аз - напих се на 5-ти Януари на един РД и бях с Хондата. Уцелих гаража в нас, обаче не изправих волана и се ударих вътре...Ляв калник огънат и целия за боядисване, предна броня жулната стабилно, и тя за боя и счупен ляв мигач. Ремонта излезе 240лв за боядисване и изправяне + 35лв за мигач и то втора ръка. Т.е. 275лв общо. В Бул Инс ми дадоха 122лв...Обжалвах, какво ли не правих и накрая ми се скараха и ми казаха, че съм щял така или иначе да си купя нещата втора употреба...Втори случай - напих се в един приятел пак зимата и при тях се влиза в една тясна неасфалтирана уличка. Като тръгнах да излизам, огледалата бяха замръзнали, зад. прозорец също и понеже съм кухо парче и не се сетих да отворя вратата и така да изкарам, реших да гледам как се движи колата спрямо вече очертаните коловози. Обаче, имало малък завой...Влязох на задна в двора на неговия съсед, задната броня и задния панел от ляво ги надрах. На куп с една обърната задна врата ( изправяне на вратата, кит и боя, както и оправяне на водачите на вратата ) та за тва нещо - 174лв...Ремонта беше 360лв.Трети случай, на един приятел тоя път - купиха ме БМВ 3-ка техните, 325тд, Е36. На втория ден се блъсна челно в стълб. Колата беше тоталка от всякъде - отпред маслен и воден радиатори, двигателя беше изместен назад, парното смачкано, ремъците заминали всичките, гумената шайба на коляновия вал - аут ( оказа се че я има само нова 300лв в Дару Кар ). Още, преден капак, бъбреци, халогени, фарове, рогове...Отдолу, кардана беше помлял всичко, диференциал, вътре таблото счупено, еърбеговете отворени...Абе пълна тоталка. Застраховано на 5к, бавиха го 3 месеца! Разследвания някакви си техни, въпреки, че имаше протокол за ПТП от КАТ и пишеше, че той не е пил. И след 3 месеца разправии, го викнаха, хвърлиха му 1700лв, да - 1700 и муказаха да се маха. На БМВ-то ми свиха страничните лайсни още на първия ден - отидох в БулИнс - първо, това било аксесоар и второ, аз съм си ги бил свалил...От тук нататък, ако решиш - застраховай се там. Аз те съветвам само в ДЗИ - там няма такива неща. Презастраховани са в Бул Инс и няма да ти пипне никой колата.

батка ти в час ли си... застраховай си колата на 7000-8000лв и тогава чакай пари. Ако не знаеш на колкото я застраховаш това е сумата която може да получиш. Ако я застраховаш на 3 бона не искай да ти дадат 4000. Аман от разбирачи. 2 пъти пил и катастрофира и се оплаква.Ако застраховаш колата на 7000 или повече имаш възможност да ползваш техен сервиз и не плащаш... Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук нататък, ако решиш - застраховай се там. Аз те съветвам само в ДЗИ - там няма такива неща. Презастраховани са в Бул Инс и няма да ти пипне никой колата.Колега ДЗИ и БУЛ Инс са заедно работят става въпрос :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е само до застрахователната стойност ... моята е на 4500 и пак е в сервиз ... само че като минат 14 годишна възраст и вече не върви ... (аз съм в армеец де )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в булинс е въз основа на сумата за сервиза. Много е важно да гледаш в протокола кво ти пишат по щетата. Да не е калник за смяна а да ти пишат че ще се ремонтира и такива. Примерно редовно за счупено огледало се опитват да минат и да пишат само пластмаса... а ми кажи каде ше я намериш само нея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точни са и аз ги предпочитам. В ДЗИ са ме ощетявали с плащането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, наистина които не разбира от застраховане да не се пали излишно. Първо кой колко плаща и защо плаща факторите са много. Може колата да е подзастрахована, може да е била застрахована на нормална цена и след изплащане на щети ако не се дозастрахова се води подзастрахована и още куп фактори. Откраднати части от автомобила като лайсни, огледала, емблеми и т.н. не се изплащат понеже в техните правилници се водят "липса на части и агрегати" от автомобила и човек може да си сваля и слага лайсните по 1500 пъти. Е кой глупак ще се върже на тия измекярски номера? После като се плаща по експертна оценка цената се взема от шваке за части като дори могат да сложат и на него овехтяване. А за тези които се чудят как ДЗИ е презастраховано в БулИнс е че за щети плаща ДЗИ, а ако ти гепят колата пак ДЗИ плаща, но с пари на БулИнс (демек БулИнс плаща), още по-демек хората на БулИнс пазят колите и на ДЗИ.Ако някой още не се е ориентирал кой застраховател да избере то аз препоръчвам БулИнс и ДЗИ с разликата, че БулИнс плащат по-бързо и по-точно от ДЗИ, а и сервиза на Сточна Гара работи много добре засега.Късмет с избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам след толкова много коментари дали изобщо има значение кво ще кажа ..... бил съм в булинс ... и никога повече няма да си застраховам при тях колата . От всеки има и доволни и не ... Явно е че факторите колко плащат са на кантар и няма какво да ги коментираме ,защото един казва едно друг - друго !Аз по нищо не съм доволен от тях , но това което според мен няма как да се отрече е че системата им на действие е страшно неудобна. Ходиш на пичка си материна за оглед ..... чакаш , опашки .... абе ужас.После след незнайно колко време отиваш на каса . Там пак същата куца система . Да не говорим ,че сградата в която плащат по нищо не можеш да разбереш че е това , което търсиш ..... защото няма нито една табела че те са там. Абе не искам да говоря просто.Един приятел му беше изтекла застраховката преди 1-2 дена .... и хоп .... натрошиха му колата. Абе сам си решавай .... ама като искаш съвет ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,В БулИнс видях как не изплащат застраховка и как карат клиента да си търси парите от гражданската на виновния. Моя съвет е да не им ползвате услугите - не са коректни. Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е - за живеещите в София Булинс и ДЗИ по реда на упоменаването, а за провинцията - само ДЗИ, понеже извън София Булинс нямат интерес да застраховат разни трошки и са доста некоректни. Номера с натрошавене или изчезване на автомобил с току-що изтекла и неподновена застраховка си е патент на Булинс.....Аз си застраховам колите в ДЗИ от години през брокерска къща и засега нямам проблеми, преди това Булстрат беше перфектната компания (плащаха доволно точно на 14-тия ден винаги), но откакто я купиха някакви евреи стана пълна боза и там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил застрахован единствено и само в БулИнс. Плащат перфектно, и редовно! Никога не съм имал проблеми с тях: работят бързо и коректно. Не мога да повярвам, че някой има оплакване от тях, но....разни хора , разни идеали. Кой където иска - там да се застрахова. Айде със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега бях в Дженерали и съм много доволен, моите приятели също са доволни от тях. За нещастие имах цели 5 паркинг щети и тази година премията щеше да е огромна. Иначе за всичките щети платиха доволно и много бързо по експертна оценка. Покриват риска кражба без да имаш аларма.Сега съм в Евроинс ... дано не ми се налага, че като си спомня колко пъти ходих на оглед миналата година.. поне се научих ВИН номера на изуст :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДЗИ = лайнари. Щета - преден капак прегънат (за нов), броня ожулена, фар за нов, лайсна за нова, предна маска много малко повредена. За това ми изплатиха 2400лв. Щетата беше ми излезна над 450лв при положение че си намерих друг капак същия цвят.Баща ми му спикаха гумата пред една банка, а той не видял, после го проследили и му разбили джама. За да уважат щетата трябваше да не демонтираме гумата и да им докараме колата на рапатрак или да дойдат на оглед :angry: Докарахме я до гаража ни и след 3 дена дойдоха на оглед щотото не беше в движение със спукана гума все пак. След 3 месеца чакане не платиха нищичко, поради няква измислена причина!Булинс чувам, че не плащат напоследък.Алианц за дърти коли не стига, че искат зверски пари и не плащат нищо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за БУЛИНС Стара Загора съм се запътил и аз за каско служебните коли са ни там, и са добре.Запомни нещо, кой каквото да ти говори АВТОКАСКО СЕ ПРАВИ ТАМ КАДЕТО ИМАШ ПОЗНАТИ :angry: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Mario Pankov - колега, как въобще са ти платили нещо след като си пил???

Ако претърпите катастрофа едно от условията за да ви бъде изплатено застраховката е да не сте употребили алкохол. Дори и употребения алкохол да е в допустимите от закона норми. Каквото и да е наличие на алкохол в кръвта ви ще доведе до анулиране на застраховката и няма да получите нищо. Това е много важна подробност, защото много хора вярват, че когато алкохола в кръвта им е в границите определени от закона, то нямат проблеми, но това не е така за застраховката Автокаско.

за повече инфо - http://zastrahovka.eu/%D0%90%D0%B2%D1%82%D...%81%D0%BA%D0%BEИначе аз съм в Армеец, дано не се налага да прибягвам до услугите йм де :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в Булунс и сам доволен.Спуках предно стъкло на магистралата и след три дни беше сменено с ново.Но от фирмата която постави новото имам оплаквания но те не са свързани с Булинс. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрен съвет - избягваите  и BulIns.  Тази компания е страшно некоректна като платец! Правят те на луд , когато трябва да плащат. Документи, анкети ... . Арогантност. От личен опит го знам.  Хората често стигат до съд с тях!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@galin888

Здравей и Добре дошъл!

Моля те прочети Правилата на Форума:

 

Правило 2 - За темите: 

т. 2.2. Не „изравяйте“ стари теми  (по стари от 6 месеца) ако искате да добавите нещо към такава тема, пуснете нова и добавете линк към старата такава.

 

Поздрави!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...