Jump to content
memfis

Софтуерен ъпдейт на AWD (4x4) системата

Recommended Posts

Здравейте,

 

В тема от стария 4x4 раздел колегата @Prodi проделя следното:

 

Цитат

След като прочетох , че първите  хонди от моя модел имат проблем със софтуера  на 4х4 ситемата, и  разговори с Бултрако ми го ъпдейтнаха . Сега снега е повече от миналата година  и нямам проблем с изкачването. Просто съвсем по друг начин се държи колата. Съвет към всички  с коли произведени 2013  да направят проверка  на версията на софтуера .

 

Питането ми е към него след като вече е направил процедурата и към останалите: имате ли информация този ъпдейт за кои модификации/двигатели от тази генерация CR-V е приложим? Дали е съвместим с 2.2 i-dtec (тъй като доколкото виждам той е с R20) двигателя и дали все още се предлага от Бултрако?

 

Има ли други сред вас, които са ходили за такъв ъпдейт и какви са им впечатленията преди и след него?


Предварително благодаря  на включилите се в дискусията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,  https://www.youtube.com/watch?v=jkiv-bWbLIo&t=47s

 тук в това видео в коментарите   намерих  писмо от хонда швеция в което пишеше  номерата на рамата  ,които трябва да се ъпдейтнат, но сега са станали много коментарите и не мога да го намеря . Бях го  разпечатал и ходих с него в  Бултрако, Като се прибера в къщи ще погледна дали  не съм запазил принтирано копие . По втория въпрос определено има разлика в поведението . Моята преди ъпдейта при изцяло загубено сцепление на предния мост  не включваше задния .

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих статията с теста от горното видео: https://teknikensvarld.se/nyheter/konsument/honda-cr-v-4wd-system-is-not-working-again-163708/ и в коментарите под нея има информацията и номера на рама, които подлежат на ъпдейт.

 

Копирам за да имаме и тук информацията от TBS-a:

Цитат

Honda released the TSB #
SN-04-001-00 dated 29-04-13 for the following CR-V chassis models. For
new CR-V owners you should not worry too much as dealer would have
uploaded this software to the car at PDI. Its more for knowledge base for future reference.

ModelModel CodeYear ModelCR-VRE5, RE72013CR-V i-DTECRE62013
The Symptoms

AWD (All Wheel Drive) system might
not work as expected. For example, if the driver tries to pull away from
an icy road situation, the AWD
warning light comes on prematurely. The driver may also notice that
there is no rear wheel rotation while the front wheels spin.

The Cause

Under certain conditions, torque to the rear axle was not optimised due to AWD ECM software setting.

The Repair Method

The AWD ECU Software has been optimised to allow more torque transfer to the rear axle under certain conditions.

Application to Production Line= Please check if you car is after this cut off

SHSRE5***DU013968 Europe - KE/KG

SHSRE5***DU100281 South Africa - KN

SHSRE5***DU210763 Russia - KR

SHSRE6***DU019938 Europe - KE/KG

SHSRE6***DU100339 South Africa - KN

SHSRE7***DU100581 South Africa - KN

 

В последствие намерих друга тема тук във форума в която се коментира същия проблем. Има колега писал мейл до honda и отново копиран същия бюлетин.

 

Има ли някой с дизелово CR-V 4ген. 2013/2014г., който иска да провери дали номера на рамата му попада в горния списък?

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2021 г. at 18:16, moondevil написа:

Аз бих желал

Колега успя ли да провериш дали твоето CR-V попада в техническия бюлетин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От скоро се сдобих с CR-V 4gen 2013 и номерът на рамата е по-стар от тези с ъпгрейднатия софтуер. Може ли да ми разясните този технически бюлетин дава ли ми право да поискам от Бултрако ъпдейт на AWD софтуера и какви стъпки трябва да предприема, ако има колеги, които са минали през това.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица бях в Бултрако със запазен час за ъпдейт на софтуера на AWD. Предварителната проверка по VIN за моята кола беше показала, че не е ъпдейтван в гаранционния период на колата и съответно е от бъгавите. Процедурата е била безплатна само в гаранционния срок на автомобила.

Цената на ъпдейта е 90 лева като включва и ъпдейт на други системи за които е възможно да имате нови версии на софтуерa. Процедурата трае около час и малко. Според мен си струва да се направи ъпдейт предвид, че едва ли ще излизат нови версии на софтуера на системите по тази кола.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги знаете ли дали в бултрако ще могат да направят въпросния ъпдейт на коли внос от канада

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре питайте тях, проверка по VIN както колегата е направил и споделете.

За колега с канадско HR-V не са могли да направят ъпдейт по TSB за CVT.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте бях в бултрако и ми направиха ъпдейт срещу 90 лв колата е 2.4 2012 г. внос от канада

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...