Jump to content
CiVic8GEN

Стана студено и съединителя пак почна да потъва

Recommended Posts

Привет колеги и весели празници!

 

Миналата зима за пръв път се появи проблем със съединителя - сменихме горната помпа и всичко се оправи.... до тази зима.

 

Сега сутрин след по-студена нощ съединителя е твърд и има доста повече празен ход от обикновено, но след около 15-20 "помпания" се оправя. Случва ми се понякога докато шофирам пак да се появи този празен ход, и при помпане в движение пак се оправя.

Също про появата на въпросния 'празен ход' скоростите се сменяват доста трудно.

Въпросът ми е това спешен сигнал ли е, че ѝ трябва сервиз, или е нещо нормално при хондите и да си я карам спокойно по празниците, докато не отворят сервизите :D 

 

PS: течностите по двигателя ги проверявам редовно, там са! :D 

PS2: под и около стелката нямам течове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поведение на съединителя определено не е нормално при хондите, а и при повечето нормални коли. Може би е дошъл ред да се смени и долната помпа на съединителя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.12.2020 г. at 9:30, CiVic8GEN написа:

Привет колеги и весели празници!

 

Миналата зима за пръв път се появи проблем със съединителя - сменихме горната помпа и всичко се оправи.... до тази зима.

 

Сега сутрин след по-студена нощ съединителя е твърд и има доста повече празен ход от обикновено, но след около 15-20 "помпания" се оправя. Случва ми се понякога докато шофирам пак да се появи този празен ход, и при помпане в движение пак се оправя.

Също про появата на въпросния 'празен ход' скоростите се сменяват доста трудно.

Въпросът ми е това спешен сигнал ли е, че ѝ трябва сервиз, или е нещо нормално при хондите и да си я карам спокойно по празниците, докато не отворят сервизите :D 

 

PS: течностите по двигателя ги проверявам редовно, там са! :D 

PS2: под и около стелката нямам течове.

Днес си оправих същия проблем...... Мислих че е съединител, помпи и накрая се оказа че течността е леш.... В сервиза човека каза че са сменяли няколко пъти течността от съединителя към помпите и течността си е изгубила един вид вискозитета и свойствата и минава през помпите Горна и долна ама нищо не става.... И сега проблеми нямам и се размина само с едни 30лв.... 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...