Jump to content
semionov

Педала на съединителя скърца

Recommended Posts

Здравейте,От вчера педалът на съединителя започна да ми скърца като го натискам. Като потеглих валеше дъжд. Днес се повтори същото (и пак валеше като потеглих). Не знам дали има общо с мокрото време.Скърцането е най-силно в началото, и после като покарам 20-тина минути постепенно изчезва.Някой имал ли е същия проблем, и от какво се получава това?Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно същия проблем отскоро..съединителя и на мен ми скърця..незнам причината :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

липсва му смазка :) трябва грес ... някой хора практикуват WD40 ама това си е временно решение защото е прекалено тънко и бързо изсъхва ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

липсва му смазка :) трябва грес ... някой хора практикуват WD40 ама това си е временно решение защото е прекалено тънко и бързо изсъхва ...

точно така колега аз преди време имах същия проблем ама с малко грес се оправи и за сега няма проблеми значи земате малко грез и отпред на двигатела има един гумен маншон слагате ватре грез и сте готови :) Редактирано от kamenski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.......скърца...........

Скърцането не е ли като от разтягане на пружина :)

 

 

 

ПС

.........земате малко грез и отпред на двигатела има един гумен маншон слагате ватре грез.......

Можеш ли да го снимаш въпросният маншон, колега :)

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хубаво е да се смаже челото на буталния прът на работния цилиндър (отпред на скоростната кутия, под гумения маншон), но трябва да се използва молобденова (високотемпературна) грес.Все пак е хубаво да се определи откъде точно скърца - дали работния или главния цилиндър. Съвсем ясно може да се различи откъде точно е скърцането. Ако се чува около педала и главния цилиндър и най вече при отпускане на педала - най-вероятно уплътненията на главното буталце са заминали. Ако човек се нагъзи под волана с едно фенерче може хубаво да огледа главния цилиндър за теч. Ако има такъв, майката му е сваляне на цилиндъра и смяна на гумичките... работа за около час.

Редактирано от MZPRX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на твоя съеденител просто са ти се намокрили обувките от дъжда и за тва се чува скърцането :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...