Jump to content
hEka

Какво масло в скоростите на 6та

Recommended Posts

ако говориш за предни горни носачи могат да се избият... после вкарването на новите е трудната работа трябва да се направи на преса иначе не става... ако искаш още инфо по въпроса питай аз вчера сменях такъв болт... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се засекох с една хонда 5та и си побъбрихме с момчето, та той ми каза, че в скоростите се сипвало обикновенно 10w40 масло. Това ми се струва много странно и реших да се консултирам с някой който си е имал работа със скоростите. И още нещо, да имате представа дали могат да бъдат избити втулките на горните носачи или ще трябва да се израся многоооо пари за цели носачи. :)

Има специално масло на Хонда за скоросни кутии.
Ами да. Понеже мойта кошница е на 10 години, въпреки че сам адски доволен, явно гумените пръстени във втулките вече са остарели и са се напукали и поради този факт първо ми се разтропаха от ляво после и от дясно. Ще съм ти благодарен ако ме посъветваш от каде да си купя читави втулки и колко пари ти излезе ремонта. А отностно маслото виж какво е написал Майната "аз слагам 5W40 пълна синтетика в скоростите и е ок!" та незнам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МТФ отиваш в представителството на хонда 18 лв за литър е маслото за скоростите требват ти 2 литра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че в БГ не се внася MTF?! :) Нищо, де, т'ва сега е радостна новина! :) А някаква идея на колко време е желателно да се смени маслото в скоростната кутия? Моята 6-ген колица е таман на 10 години и подозирам, че масълцето й в предавките е още заводското.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

Мислех, че в БГ не се внася MTF?! :) Нищо, де, т'ва сега е радостна новина! :) А някаква идея на колко време е желателно да се смени маслото в скоростната кутия? Моята 6-ген колица е таман на 10 години и подозирам, че масълцето й в предавките е още заводското.

ама някакви проблеми прави ли ти ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мислех, че в БГ не се внася MTF?! :) Нищо, де, т'ва сега е радостна новина! :( А някаква идея на колко време е желателно да се смени маслото в скоростната кутия? Моята 6-ген колица е таман на 10 години и подозирам, че масълцето й в предавките е още заводското.

До колкото съм информиран на 40000 хилки, както и бензиновия филтър, ако е оригинален де. :) Редактирано от Jorski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мислех, че в БГ не се внася MTF?! :hondarulez: Нищо, де, т'ва сега е радостна новина! :thumbs1: А някаква идея на колко време е желателно да се смени маслото в скоростната кутия? Моята 6-ген колица е таман на 10 години и подозирам, че масълцето й в предавките е още заводското.

ама някакви проблеми прави ли ти ?
Проблеми не ми прави никакви. Предавките влизат мазно и точно. Не съм я поглеждал за ниво на мъзгоча вътре, но май няма течове. Чудя се дали да не го сменя профилактично просто. Или не е препоръчително?Jorski, бензинов филтър не съм сменял. Ама и колата не придръпва, не прекъсва, на място си държи 600 оборота (особено откак смених въздушния). Редактирано от Rammkopf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми не ми прави никакви. Предавките влизат мазно и точно. Не съм я поглеждал за ниво на мъзгоча вътре, но май няма течове. Чудя се дали да не го сменя профилактично просто. Или не е препоръчително?

не се ремонтира нещо което работи :hondarulez: ,а за скоростите смяната на масло си е ремонт ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че в БГ не се внася MTF?! :hondarulez: Нищо, де, т'ва сега е радостна новина! :thumbs1: А някаква идея на колко време е желателно да се смени маслото в скоростната кутия? Моята 6-ген колица е таман на 10 години и подозирам, че масълцето й в предавките е още заводското.

ама някакви проблеми прави ли ти ?
Проблеми не ми прави никакви. Предавките влизат мазно и точно. Не съм я поглеждал за ниво на мъзгоча вътре, но май няма течове. Чудя се дали да не го сменя профилактично просто. Или не е препоръчително?Jorski, бензинов филтър не съм сменял. Ама и колата не придръпва, не прекъсва, на място си държи 600 оборота (особено откак смених въздушния).
600 са малко, между 750 и 850 тряа да са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МТФ отиваш в представителството на хонда 18 лв за литър е маслото за скоростите требват ти 2 литра :hondarulez:

Toва е отговора на въпроса ти. Lookcho, смяната на масло на скорости в книжката го дават като консуматив както и маслото на двигателя. Не се сменя толкова често ,а за мен данните от user manual-а е добре да се спазват. Аз също си го смених , макар че нямах проблеми със скоростите .Слага се само HONDA MTF от 6та генерация нагоре. По книга :нормални условия : 5години или 144 000 км /което се достигне първо/тежки условия : 2 години или 44 000 км.За тежки условия се счита при наличие на някой от следните фактори :- Каране по-малко от 8км на пътуване /16км ако е под 0 градуса/- Каране в много горещо време /над 32 градуса/- Продължително стоене в спряло положение /в задръствания демек/- Дърпане на ремарке/каравана или каране в планински условия.- Каране по кални , прашни или размразявани с препарати пътища.Ако само отвреме-навреме се кара колата в някои от горепосочените условия може да се счита за "нормални условия".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МТФ отиваш в представителството на хонда 18 лв за литър е маслото за скоростите требват ти 2 литра :hondarulez:

Yep, и 10 кинта е смяната там. Това си е просто консуматив, защо да не се смени :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се засекох с една хонда 5та и си побъбрихме с момчето, та той ми каза, че в скоростите се сипвало обикновенно 10w40 масло. Това ми се струва много странно и реших да се консултирам с някой който си е имал работа със скоростите. И още нещо, да имате представа дали могат да бъдат избити втулките на горните носачи или ще трябва да се израся многоооо пари за цели носачи. :hondarulez:

Има специално масло на Хонда за скоросни кутии.
Ами да. Понеже мойта кошница е на 10 години, въпреки че сам адски доволен, явно гумените пръстени във втулките вече са остарели и са се напукали и поради този факт първо ми се разтропаха от ляво после и от дясно. Ще съм ти благодарен ако ме посъветваш от каде да си купя читави втулки и колко пари ти излезе ремонта. А отностно маслото виж какво е написал Майната "аз слагам 5W40 пълна синтетика в скоростите и е ок!" та незнам ?
аз болта го взех от магазин за японски авточасти... 25лв.. естествено не е оригинален, което и си пролича де... като слагахме зегерката тя зе, че се счупи :thumbs1: явно е била прекалено закалена ... след това се оказа че дължината на самия болт е малко по-голяма от оригиналния и като навиеш гайката тя бая подминава отвора на болта където се слага щифта .... абе накрая всичко беше побългарено, наместено и няма никакви проблеми... да видим колко ще изкара .... за сравнение такъв носач с болта от Бултрако е 400лв... :cool: ... иначе ремонта го прави бащата че той е разбирач ... но пак ти казвам ако слагаш такъв болт изобщо не си и помисляй за чук ...колкото и да блъскаш нищо няма да излезе... само преса му е мамата ама така е дет викат инструментите са половината работа... и се запаси за всеки случай със зегерки, а и още нещо ако решиш сам да го правиш... носача е хванат с два болта горе ...като отвориш капака единия се вижда лесен е за развиване но другия е от другата страна, а там има една топка кабелаци е е малко терсене ама с упоритост става :D ... успех в начинанието и ако има нещо казвай ако мога ще помагам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте феновеотносно маслото за скоростната кутия не мисля, че е проблем да се сложи 10W40, конкретно за марка не уточнявам, защото съм пристрастен...има доста информация по този въпрос, за което благодаря на всичкидо скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bob

Щом няма проблеми не го пипай защото не се знае в БГ на какво ще попаднеш Това според мен е принцип за японските автомобили затова са добри защото нищо не се пипа освен масло ремъци и накладки и филтри но за скоростите недей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jorski

Вчера се засекох с една хонда 5та и си побъбрихме с момчето, та той ми каза, че в скоростите се сипвало обикновенно 10w40 масло. Това ми се струва много странно и реших да се консултирам с някой който си е имал работа със скоростите. И още нещо, да имате представа дали могат да бъдат избити втулките на горните носачи или ще трябва да се израся многоооо пари за цели носачи. :hondarulez:

 

Има специално масло на Хонда за скоросни кутии.

 

Ами да. Понеже мойта кошница е на 10 години, въпреки че сам адски доволен, явно гумените пръстени във втулките вече са остарели и са се напукали и поради този факт първо ми се разтропаха от ляво после и от дясно. Ще съм ти благодарен ако ме посъветваш от каде да си к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги :) порових се доста по разни други форуми за вида на маслото в скоростната кутия и установих следното: вместо MTF, може да се сложи 10W30 или 10W40- не казвам нищо ново. Но по- интересното е, че се препоръчва само МИНЕРАЛНО масло, защото то не съдържа добавки, разяждащи месинговите ( или бронзовите) детайли (синхронизаторите) в скоростната кутия. Явно полусинтетичните или синтетичните масла съдържат такива добавки. В подкрепа на това ще кажа, че на моята хонда маслото в скоростната кутия е сменено на 80 000 км със "castrol getribeoil XL" по 3,45 ЕВРО/литър- това е именно най- обикновенно минерално масло с вискозитет W30, макар че Хондата е D14A4, 1997g. !!! (имам подробна разпечатка какво е сменяно на Хондата от обслужващия сервиз "SVERAK"- Виена за 70К км (2003г), 80К км (2004г) и 90К км (2005г), която ми предоставиха по моя молба преди покупката на автомобила). Маслото за двигателя също е castrol ТXТ, но не зная какво е точно.Чудя се защо в сервиза са използвали обикновенно минерално масло в скоростната кутия при наличие на MTF, според мен защото може, и е по- евтино, друго обяснение нямам. Аз ще сложа MTF, според мен това е най- правилният избор.е, стана малко дълго пояснението, но се надявам да е полезно :) Поздрави, и безавариино каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JoroHondata

здравейте колегиПроверих какво масло се препоръчва за скоростната (СК) кутия при Ники Златков за моделите Хонда след 1996г.: излизат от завода със специално масло за СК MOTUL 10W40, а всяка следваща смяна на маслото се препоръчва MOTUL 75W80. Първото въобще не е внасяно (не зная защо), а второто струва 18 лв/литър.Аз, както казах и в предишния пост съм за MTF, каквото и да е то !Безавариино пилотиране на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ти при ники златков какво очакваш да ти препоръчат ;)1-во са вносителки на МОТУЛ2-ро това за 75W80 направо го забрави, това е трансмисионно масло. НЕ ГО СЛАГАЙ!сипи си МТФ или нотмално 10в40човече в скоростите просто сложи прилично масло... каквото ще да е, просто да не е нещо с неясен произход. А за това най-лесно е да минеш през някое представителство на хонда или сервиз продаващ МТФ и да дадеш 36лв за 2 литра ;)Проспиид са си професионалисти но последно време много ми падат в класацията и това MOTUL 75W80току що ги свали с още един пункт надолу..... смешно е просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти при ники златков какво очакваш да ти препоръчат ;)1-во са вносителки на МОТУЛ2-ро това за 75W80 направо го забрави, това е трансмисионно масло. НЕ ГО СЛАГАЙ!сипи си МТФ или нотмално 10в40човече в скоростите просто сложи прилично масло... каквото ще да е, просто да не е нещо с неясен произход. А за това най-лесно е да минеш през някое представителство на хонда или сервиз продаващ МТФ и да дадеш 36лв за 2 литра ;)Проспиид са си професионалисти но последно време много ми падат в класацията и това MOTUL 75W80току що ги свали с още един пункт надолу..... смешно е просто.

1.ники златков не е вносител на Мотул,а дистрибутор.Всеки може да го провери на саита www.motul.de като цъкнеш на лилавата линия ти излизат всички държави и съответно вносителителите.За Б-я е Тиримпорт ето им магазина за София .:http://catalog.bg/company.php?company=3233 Аз имам приятел със същата хонда и си купи 4100 10W40 на мотул това му излезе по-каталог. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно защо тогава на лепенката на тубата пише вносител ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейтеТази информация за следваща смяна на маслото в СК я видях с очите си- gear oil 75W80, за Хонди 1.4, 1.5 и 1.6 след 1996 г., просто ви казвам фактите, а за колите, излизащи от завода е gear oil 10W40(но такова масло никога не е внасяно в България, и по неясни причини не може да се внесе).А по принцип знае ли някои Хонда произвежда ли масло, или използва някаква марка и слага лепенка Honda ??? А MTF минерално, синтетично или полусинтетично масло е, и с какъв вискозитет ???Има интересни въпроси, на които може би нямаме отговор, но ще съм много благодарен, ако някои сподели и друга информация относно маслото за СК.Благодаря на всички за мненията, все пак търсим истината, или поне най- малкото да се доближим до нея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега по въпроса с маслото: има доста написано,ползвайте търсачката във форума преди да постнете нова тема.Казвам го не за друго а защото започват да се потретват теми които ги има.

Скоростните кутии на Хонда са единствените или едни от малкото ,в които се слага двигателно масло 10w40 с изключение на автоматиците.Марки не коментирам,а че е най добре е масло от Хонда ,на всеки му е ясно :lol: стига да е оригинално.Аз съм с castrol magnatec от година и нещо и скоростите са 6.Според мен маслото на скоростната кутия не трябва да се сменя за спорта ,особенно оригиналното.80 000-120 000км е приличната цифра за смяна,другото е ненужно престараване.Мнения за масла с вискозитет като за скоростна кутия на ОПЕЛ не разбирам от каде идват.Може би някой е решил да се набута с трансмисионно масло да пробва какво ще стане със скоростната му кутия.Oще ми е весело като се срещна с майстори ,които гледат с надсмешка и не вярват ,че в скоростните кутии на Хонда е 10w40. :lol:

По въпроса с носачите-става ,но наистина по-добре си намери преса, иначе много трудно ,почти невъзможно. :lol:

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колегиОтносно въпроса за 75W80 за скоростната кутия аз лично прочетох това в каталога на MOTUL, просто реших, че е добре да ви кажа и за този факт не за да объркам някого или себе си, а за да има повече мнения и да се изясни лека полека този въпрос.Спор няма: MTF е направено точно за скоростни кутии на Хонда, и аз съм само за неговото използванеЖоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...