Jump to content
Станков

Джаз 1.2, 2006г – check engine на магистралата

Recommended Posts

Здравейте колеги става въпрос за Джаз 1.2,2006год.Днес при движение по магистралата на два пъти ми примигна check engine, и повече не се повтори в остатъка от пътуването което беше около 300 км да попитам това дали се е случвало на някого и дали е индикация за някакъв предстоящ или вече настоящ проблем?Благодаря!

Редактирано от Pavel_Pavlov
Конкретизиране на заглавието

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

При мен това се случваше когато двигателя имаше нужда от реглаж на клапаните. Чека започва да мига и понякога не остава за постоянно. При мен се появяваха грешки за богата смес в някои от цилиндрите и за незапалване. Ако не си правил реглаж е хубаво да направиш, защото е необходимо периодично.

 

Поздрави,

Димитър

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,Митко.Клапани и почистване на ЕГР и пътища съм правил преди 25000км.А ти как си с маслото на мен взема около 1.3л. на 7000км

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

Относно въпросът ти – единственият правилен начин е да се провери с диагностика какви грешки е записал компютърът.

 

Относно темата ти – моля, прочети правилата. Конкретизирай заглавието си и се придъжай към темата, която си поставил. И не цитирай предходно мнение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, цитирането беше техническа грешка а за темите не бях просветен Извинявам се!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Станков написа:

Благодаря,Митко.Клапани и почистване на ЕГР и пътища съм правил преди 25000км.А ти как си с маслото на мен взема около 1.3л. на 7000км

Здравей,

 

Павел е прав с това, че най - добр е да видиш записаните грешки, но се надявам и моят отговор да е бил полезен :). Продадох джаза преди 2 седмици и вече не съм активен във форума с автомобил, но съм активен почитател, защото мога да кажа, че с времето заобичах и се привързах към форума :) Дано не звуча сантиментално.

 

Та в отговор на въпроса с маслото - имах джаза 5 години и съм изминал 100 000 км с него, като може би 80 000 (може и малко повече) на газ и никога не съм имал загуба на масло между смените. Дори имах някакво омасляване на капака след последният реглаж на клапаните (най - вероятно от гарнитурата), но въпреки това нямах загуба. 

 

За съжаление не мога да ти дам някакъв съвет, но съм сигурен, че има колеги с повече опит, които биха могли.

 

Сигурен съм, че бързо ще отстраниш проблема :) 

 

Поздрави!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...