Jump to content
Dimitar75

Тропане при натискане на спирачка

Recommended Posts

Здравейте, отвреме на време карам джаза на жена си и сега забелязах, че тропа отпред при натискане на спирачка, като при крив диск. Съмнява ме да е диска, сменени са наскоро, а и не го прави всеки път и не бие волана. Можете ли да ме насочите към вероятната причина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато са сменяни дисковете  обслужени ли  са спирачните  апарати.

Почистване на всички паластини  и гресиране,смана на водачите на тези апарати, ако са износени ще накривят и новия диск.

Сменена ли  е спирачната течност в системата цялостно.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменях дисковете бях си приготвил литиева грес за да смажа водачите, но видях че са в много добро състояние, движеха се много добре, маншончетата бяха еластични и плътни. Реших изобщо да не ги разбутвам. Спирачната течност не съм я сменял, но се съмнявал да е от нея. Може би има моменти в които би кипнала, но при тежки натоварвания, които не са при мен. Ще намеря време да огледам спирачните апарати, а ако е нищо по ходовата част не е за мен, ще търся сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност трябва да е в казанчето бистра  като олио,такава трябва да е  и долу в апаратите.

Сменя с на 3 години, гаранция че долу е като боза или мътна това води до корозия на буталото неровномерния му ход,както и скапване на уплътненията там.

Всичко това води до не добра работещ апарат.

Водачите се вадят и замерват  или се вижда че са износени,като само ги раздвижваш нищо не си направил.

До си приготвил всичко и да не го смениш и погледнеш???????

Quote

Може би има моменти в които би кипнала, но при тежки натоварвания, които не са при мен.

 

Точно това води до катастрофи на пътя,веднъж ще ти се наложи да спреш с голяма скорост,и тази мътилка долу  като кипне колкото и да натискаш педала не спира.

20200605_124607.thumb.jpg.5d6f4aff1454d731b8099353740ddf8f.jpg

Тези двата се движат перфектно напред назад,познай с кой не тропат апаратите.

Това трябва да виждаш в казанчето

20180629_192518.thumb.jpg.e6c6d98b03ed938c87a2f7f910f3508d.jpg

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...