Jump to content
viktor_85

Маслена помпа за хонда сивик 1.7 cdti 2004 година

Recommended Posts

Здравейте, 

Искам да попитам маслена та помпа в комплект с алтернатива ли върви тъй като ми тече малсо и то много и един майстор ми каза че е от маслена та помпа която е с алтернатора, а това не го бях виждал досега. Т. Е закачена та за алтернатора било маслена та помпа. Намерих снимка и схема но намерих и още една ето всички. Моля за мнения. 

IMG_20200624_131249.jpg

IMG_20200624_131007.jpg

IMG_20200624_131049.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

По-добре го смени този "майстор". Това на алтернатора е вакуум помпа. Да, през нея минава масло, но това не я прави маслена. Има едно уплътнение (о-пръстен) между нея и алтернатора. Като протече от там влиза в алтернатора и той се поврежда. Маслената помпа е на снимка номер 3 и е оозначена с номер 1.

https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17233&nplgrp=1&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2004&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.7LS&nplblk=E__5300

Ето схема, на която може да се види парт номера на вакуум помпата и о-пръстена. Не бързай да търсиш нова (не знам и къде ще намериш), понеже в ръководството е описана подробна процедура за проверка на изправността й. Така че ако майстора има необходимата апаратура, може да я тества. А може само о-пръстена да е скъсан.

Иначе аз миналата година като купувах алтернатор, той дойде с монтирана помпа на него. 180 лв. в OLX - чисто нов китаец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията, и аз се учудих като ми каза ама до сега не се бях сблъсква с японски автомобили. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...