Jump to content
Flipmode91

Съвместимост на хидравлични помпи Акорд 6 ?

Recommended Posts

Здравейте искам да питам може ли да се слагат други помпи на акорд 6 2.0 147 F20b6 Примерно от F18 или от F23 ? Вече трета помпа сменям и все са някакви умрели и трудно се намират за F20B6.Рециклирах и рейката сложих и оригинално масло на Honda и пак помпите карат по няколко седмици или още като ги взема са тотал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви са на F20B6 и F18B2 , парт номер 56110-PDA-E03 . Предполагам че е същата и 2.3-кубиковия, но не съм сигурен. Интерено как така "все са някакви умрели"... Аз лично не съм имал проблем с помпата, а и не съм чувал като цяло да са проблемни. При теб какъв е по точно проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята тотално умря един ден без никакви признаци статора замина почна да тече и да стърже.След това сложих друга още от началото виеше много и беше по-твърд волана след това сложих друга една седмица си работи добре всичко точно и сега почна и тя да вие и да издава странни звуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето е от засмукване на въздух. Помпите са си наред, трябва да се проверят всички съединения. Моята смучеше въздух от капачката отзад, там няма гарнитура, металните повърхности се притискат една в друга и трябва много добре да е пасната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния щуцер на помпата има О-пръстен за уплатнение. Поръчай си оригинален, беше около 6-7лв, и го смени. Много е възможно оттам да смуче въздух. Имал съм го като проблем след интервенция от моя страна по смяна на ремъка на помпата. Не експериментирай с неоригинални О-пръстени, защото при мен караха по няколко дни само. Оригиналния заспа, и така вече над 10 години. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще пробвам да видя дали не дърпа въздух от някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.02.2020 г. at 13:58, tonywoolf написа:

Виенето е от засмукване на въздух. Помпите са си наред, трябва да се проверят всички съединения. Моята смучеше въздух от капачката отзад, там няма гарнитура, металните повърхности се притискат една в друга и трябва много добре да е пасната.

Колега ,ако говориш за капака отзад с четирите болта има гарнитура-OEM номер HONDA 91349-P2A-003.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...