Jump to content
Bani2004@abv.bg

Пали и след това гасне

Recommended Posts

Здравейте имам Хонда цр в 2генерация 2006г дизел 2.2 i-ctdi 140hp имах проблем преди месец смених горивен филтър, след като я запаля увеличава оборотите до 1200 давам и газ, и започва да губи мощност и гасне, работи 10,15 секунди и край, отпред горивоподаващата помпичка се е свила, и няма гориво в нея, има ли шанс да е запушен резервоара или е друг проблема.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо  при смяната на филтъра да не е наместено и от там да влиза въздух.

Попичката гумената трябва да може да се натиска . Доколкото знам тя трябва да е еднопосочна да не се връща горивото в резервоара. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след смяната на филтъра тя работеше около една седмица, направих 300 километра и сега същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bani2004@abv.bg написа:

А след смяната на филтъра тя работеше около една седмица, направих 300 километра и сега същото

Kaкъв филтър си сложил , като марка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше нещо подобно в началото като я купих. Помпата в резервоара най отдолу на смукателя има една пластмасова цедка и тя беше цялата в нещо като медуза обвита - някакво лепкаво, направо глеч.... Извадих я цялата помпа - излиза комплект - под задната седалка се намира - като капак на бидон за зеле се развинтва капака.... Само ако я вадиш сложи парцали наоколо защото седи пълна с нафта и при изваждането се разлива порядъчно. Разкачаш 2-3 букси и 2 маркучета мисля. Измива се цедката с кореселин, обезмаслител и каквото имаш и почва да тегли нормално. Светни и с фенер да видиш дъното на резервоара да няма мръсотия - при мен беше чисто. Гледай да си на резерва ако правиш процедурата за да няма много гориво и за се види добре дъното.

Поздрави!

Редактирано от valentin
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз това направих, всичко което казахте в отговора беше и при мен, черна медуза беше станала цедката, а след като вече реших това с боклука, ми светна лампата check, проблем ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трабва да ресетнеш но незнам как става с 2ген.

Да помагат колегите.

Винаги когато свети лампата check е проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Bani2004@abv.bg написа:

Да аз това направих, всичко което казахте в отговора беше и при мен, черна медуза беше станала цедката, а след като вече реших това с боклука, ми светна лампата check, проблем ли е

Пак ще те питам какъв филтър сложи и коя е грешката ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...