Jump to content
achore1

Маркуч за хидравликата - CR-V 2, 2006, дизел

Recommended Posts

Привет колеги! 

Искам да попитам, някой търсил ли е напорен маркуч на хидравликата? 

От помпата до рейката. В Бултрако искат близо 600 лв. Става въпрос за Цр-в 2 , 2006г. , дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано доста по темата🙂!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох доста, но попаднах на неподходящ майстор. Може да не съм прочел абсолютно всичко, но докъдето съм стигнал, не попаднах някой да е намерил заместител. Затова питам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ново препрочитане на подобни теми, май ще събирам кинти за нов. Темата е за триене.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя лично съм го сменял с правен маркуч във фирма която се занимава с изработката на хидравлични маркучи. Специфичното е , че се слага (дроселиране) стесняване на маркуча. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за това стесняване вероятно са ползвали нещо от твоя стария маркуч. При мен вече това е невъзможно. Обаждах се на майстора дето ми прави моя маркуч и той ми казва, че при мен не е имало нищо в стария, така че проблема бил в помпата. Смених помпата с друга втора ръка, но все тая. Ще се купува нов маркуч, дотук 200лв назад. Не ми се експериментира повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  След доста чудене четейки противоречиви отзиви реших да ремонтирам моя маркуч който досега си сълзеше, и бях сложил едно изрязано шишенце да събира маслото.

  Няколко човека ми препоръчаха сервиза на Ситроен в Габрово където извършват такава услуга. Свалих моя, и за 30 лева ми го направиха с нов маркуч като сложиха, и клапана а откъм помпата тръбичката я направиха с нипел, и конус които се затягат в гайка с вътрешен конус закербована към маркуча за улеснение при монтажа . 

  Воланът сега се върти плавно, и без вибрации.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.03.2020 г. at 23:04, Dimi4a написа:

  След доста чудене четейки противоречиви отзиви реших да ремонтирам моя маркуч който досега си сълзеше, и бях сложил едно изрязано шишенце да събира маслото.

  Няколко човека ми препоръчаха сервиза на Ситроен в Габрово където извършват такава услуга. Свалих моя, и за 30 лева ми го направиха с нов маркуч като сложиха, и клапана а откъм помпата тръбичката я направиха с нипел, и конус които се затягат в гайка с вътрешен конус закербована към маркуча за улеснение при монтажа . 

  Воланът сега се върти плавно, и без вибрации.

А от къде точно капе този маркуч? Евентуално ако имаш снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капеше от металната част която се пресова върху маркуча (кербовката) над хидравличната помпа за съжаление не съм снимал капещият маркуч .

 Това е от гугъл мапс сервиза в който ми го правиха: https://www.google.com/maps/place/ТСЦ+СИТРОЕН+-+ГАБРОВО/@42.89528,25.3280395,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x1b8b7b9243da6f47!8m2!3d42.89528!4d25.3280395 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...