Jump to content
Neophyte

Лампа ABS свети след смяна на спирачни дискове

Recommended Posts

Здравейте, преди 2 дни смених двата предни диска (имах крив) и лампата не светеше преди това. Понеже майсторите сменяха и съединителя, казаха, че за безопасност са разкачили акумулатора и цял ден е седяла без ток. Като го закачили и светнала лампата на ABS-а. Била някаква грешка заради липсата на ток според тях и просто трябва да се изчисти. Хубаво ама аз съм с Акорд  6та CG от 99та, 1,8 бензин и OBD2 нямам. Имам една двупинова букса в краката на пасажера, но те ми казаха "не знаем какво да го правим това". Ходих и в друг сервиз и те нямаха такъв порт.

Дайте съвет какво да го правя? Мога ли да го нулирам сам през тази букса или ако не, къде да търся такъв порт и сервиз в София или Пловдив.

Благодаря предварително, че ми изчетохте болежката!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш с кламер в буксата и даваш на късо. Другия вариант е откачаш акумулатора и на двете клеми им правиш мост. Демек пак ги даваш на късо за около минута две. Гледай клемите да са откачени !
Аз така правя. Имаше тема някъде за "диагностиката с кламера"...

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с кламера го бях правил, за да разбера една грешка от CEL лампата с мигане и стана. Не знаех, че може и да нулирам така, благодаря!

За клемите, естествено, че ще ги разкача ако окъсявам тях :D  ще пиша резултат и ще потърся темата за диагностика, благодаря отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана, пробвах и през буксата и през клемите на акумулатора за по повече от 2 мин., но не стана нищо. Ще пробвам с диагностиката дали ще ми покаже нещо. Има ли шанс да е нещо заради дисковете? Аз не се сещам да има причина заради тях, но не ми е това професията все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са прецакали някой датчик като са сменяли дисковете... Може и да е разместен, при вагините има дадено разстояние на датчика с гривната. Ако е по голямо или малко ти светва лампата на таблото и...


Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ама как да ги разбера тези неща? Че зима иде, а и сега работи в някакъв отвратителен режим - високи обороти на празен ход, малко мощност при каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...