Jump to content
ss_skyll

Мнение/Съвет преди покупка на Сивик 8

Recommended Posts

Здравейте колеги, харесал съм Сивик  8, бензин 1,8 в Бургас, тъй като съм от София и още не съм видял въпросната кола ми е интересно дали някой вече я е оглеждал и какви са ви мненията за нея. Това е обявата - https://www.cars.bg/offer/5dcef440024d387315422c22    

Това което ми прави впечатление е, че колата е фейслифт ( ако не греша), но по дата на производство излиза, че е произведена 2006 година според ВИН номера, доколкото знам фейслифт на 8цата излиза 2008 година.

Другото нещо е, че колата е купувана от Хонда Апостолов в Бургас, четох доста лоши коментари и мнения за този сервиз, което ме кара малко да се съмнявам в истинността на автомобила. Какво ви е мнението за конкретния автомобил и разминаването в година с фейслифта? Ще бъда благодарен и за мнения за Хонда Апостолов Бургас.

Редактирано от ss_skyll

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, ss_skyll написа:

Здравейте колеги, харесал съм Сивик  8, бензин 1,8 в Бургас, тъй като съм от София и още не съм видял въпросната кола ми е интересно дали някой вече я е оглеждал и какви са ви мненията за нея. Това е обявата - https://www.cars.bg/offer/5dcef440024d387315422c22    

Това което ми прави впечатление е, че колата е фейслифт ( ако не греша), но по дата на производство излиза, че е произведена 2006 година според ВИН номера, доколкото знам фейслифт на 8цата излиза 2008 година.

Другото нещо е, че колата е купувана от Хонда Апостолов в Бургас, четох доста лоши коментари и мнения за този сервиз, което ме кара малко да се съмнявам в истинността на автомобила. Какво ви е мнението за конкретния автомобил и разминаването в година с фейслифта? Ще бъда благодарен и за мнения за Хонда Апостолов Бургас.

 

Здравей колега,

 

Единственото фейслифтово нещо в колата е маската, която идва с първия фейслифт. Джантите са от Type S модела. Ако беше фейслифт - средния стоп отзад изглежда по съвсем различен начин (светлините за задната предавка са много по широки), мигачите отзад трябва да са прозрачни. Ако можеш да я видиш - на радиото където се вкарва ДИСК-а отдясно на дупката има едно бутонче - ако пише DISP не е фейслифт (на фейслифта вече пише TITLE) и още много работи..

 

edit: сега като се загледам - тапицерията на седалките ми изглежда на фейслифтовата, но снимките са доста оскъдни, така че не съм сигурен. Според мен не е фейслифт.

Редактирано от thelastbonbona

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 2006 няма как да бъде фейслифт, този модел излиза на пазара през тази година, просто е сменена маската, нещо интересно е гаранцията, обади се и питай защо е тази гаранция по никое време, може да е правен ремонт на двигателя и скоростите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията е защото е закупена от Хонда Апостолов Бургас, доколкото разбрах всеки автомобил закупен оттам има гаранция на двигателя и скоростите в техния сервиз две години. Странното е че при проверката на вин номера ми излезна 2006 година производство, което няма как да бъде фейслифт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обявата не пише, че е фейслифт, ти си правиш този извод на база маската, и няма никакво значение дали е фейс или не е, промените са само козметични. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, значение няма, стига колата да е гледана добре, но затова ще отида да я видя на място. Благодаря за отговорите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...