Jump to content

Recommended Posts

имам Хонда CRX 1991г. 1.6 16 124 коня съвсем скоро я купих и просто незнам какво моторно масло да си купя, че аман от ментета и боклуци....Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969
Отговорено (Редактирано)

Лично аз съм с Репсол 10/40, 12лв. литъра (без отстъпка). Някои колеги го плюят но аз съм доволен от него, доставчикът му ми е добър приятел. Други колеги са доволни от Лики-моли, трети хвалят Мотул, Незнам какъв ще ти е изборът но ти желая късмет :unsure: Ооо щях да забравя...Честито за Рекса, да го караш със здраве! ;)

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А 4естито и само Лики-Моли,ама да не забравиш ремъка и ролката на ангренажа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Castol 10w40 полусинтетика, но този който сега го внасят от Щатите и е само в разфасовки по 1л. , а не с другия ментак който масово продават. Преди карах с Valvoline Dura Blend 10w40 също полусинтетика, но с Castrol-а колата ми е по-безшумна и въобще е по-добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И баща ми сипва на голфето такова по 1 литър разфасовката Кастрол и е много доволен vw имат слабост да им чукат повдигачите и до сега с каквото и да е масло винаги тракаха сега вече спряха и мотора работи по спокойно.И аз мисля да сипя на Хондето такова.А пък и човека от който го копува си е директен вносител и му е познат, така че няма защо да лъже а и резултатите са налице.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol 10w40 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз пък карам с ARAL-BLUE TRONIC 10/40 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам Хонда CRX 1991г. 1.6 16 124 коня съвсем скоро я купих и просто незнам какво моторно масло да си купя, че аман от ментета и боклуци....Благодаря предварително

ХОНДА 10W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми интересни темите с подобен анонс ! Сега като напишат 10-15 човека няколко марки масла .... как ше прецениш кое е "твойто" масло ...кое е най-доброто ??!! Аз мога да ти кажа..карай с Мд10 ,.."аз съм доволен" ! :D Не знам кво помагат подобни теми ...аз бих се объркал тотално ,ако трябваше да избирам на база 20 различни мнения ! :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сменях на една АКУРА маслото,собственика каза че е Кастрол 5/30 Z1 -та и такова му налях ама преди да го източа каза че повече от 5000км. не го карал и аз си го токнах в една тубичка че литара му е 36лв.литара и ся ще го врътна още 5000км.АКУРАТА беше с К20А3-мотора i VTEK-160hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valvoline Dura Blend 10w40 бива и не е скъпо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми интересни темите с подобен анонс ! Сега като напишат 10-15 човека няколко марки масла .... как ше прецениш кое е "твойто" масло ...кое е най-доброто ??!! Аз мога да ти кажа..карай с Мд10 ,.."аз съм доволен" ! ;) Не знам кво помагат подобни теми ...аз бих се объркал тотално ,ако трябваше да избирам на база 20 различни мнения ! ;)

напълно си прав наистина е объркващо, но пък едва ли ще сложа мд10 ;) ....предполагх че, повече мнения на кой с какво масло кара ще ме ориентира малко поне и да ме насочи към една две марки в някаква степен.... Благодаря ви за съветите и мненията аз си взех MOTUL 10w40 6000...нешто там беше... :)
Motul 10W40 6100 Synergie ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сипвам 80W30 - трансмисионно, ама съм за сегменти и ми го харчи малко, ама пък като включи втек-а няма изключване щото пружинките не смогват на вискозитета.

 

купувам си чистачки от най-близката бензиностанция: евтините изкарват малко, скъпите са по-качествени и държат повече... кой би се сетил ;)

 

като ми изгори крушка си купувам крушка от най-близката бензиностанция по образец, щото докато пусна тема във форума с заглавие "каква ми е крушката на мигача" ще се пребия някъде, а като си купя крушка по снимка в нечий отговор, ще се окаже че мойта е друга.

 

когато нещо не ми е наред с колата и е извън компетенциите ми, ходя в сервиз, щото "нещо тропа по предницата" е гениална тема кандидат за "Бисери"

 

карам с гуми които са ми по джоба. Казано иначе - втора употреба. каква марка? каквото намеря. И до сега гума втора употреба която си струва не съм видял. Грайфера не означава нищо освен за сняг и дори тогава не всичко е грайфер.

 

разхода ми е колкото си го докарам, а като ми е интересно какви са рекордите по темата, ползвам търсачката. Разход между 7 и 13 за сивик градско е нормален. Хондите харчат мейду 5 и 17

 

като се чудя дали имам предупредителна лампа за бензина, поглеждам таблото от близо. Интересно колко неща може да види или да не види човек като се загледа. Ако видя лампичка около стрелката за бензина значи имам лампичка ;) А ако случайно не видя лампичка... хммм май ще е най-добре да пусна една тема да чуя малко мнения за други хонди, че те нали всички са еднакви....

 

А какъв ли размер гуми да сложа :) Знам, знам, има някво стикерче на колконката на шофьорската врата, и в стотиците сайтове в нета си го пише, ама аз да си питам. Незнам дали ще ви помогне ама карам хонда. Дано ми помогнете че трябва да ги сменям скоро.

 

Хората се опакват като ги питаш нещо по 15 пъти... www.google.com никога до сега не се е оплаквал колкото и тъпотии да съм го питал.

 

Ауууу отплеснах се от темата... за масла говорехме и някой спомена че го е страх от ментета. Ами и мен ме е страх от ментета и затова не си купувам ментета... кой би се сетил че е толкоз просто ;)

 

Ей казах масла та се сетих, някой знае ли на колко се сменя маслото на двигателя и на скоростите? И колко масло побират?

 

Чувал съм че има разни ръководства, ама сервизни ли бяха...... Там било пишело разни неща за обем на резервоара, за масла, ремъци, минимална дебелина на дисковете и тем подобни полезни работи. Пишело дори диаметри на разни лагери по коляно-мотовилковия механизъм за конкретния двигател, ама ме мързи да търся и да чета, та ще взема да си ви питам че е по-лесно.

 

Между другото, някой ще ми каже ли какъв съединител да си купя... карам хонда

А и имам някво тропане в двигателя, та реших да го отворя и да сменя лагери и сегменти ( мани бъзика ама ми гълта маслото а то е 80в30) Та някой ще ми каже ли какви лагери да взема. Само да кажа че мисля и да шлайфам шийките на основните лагери че сигурно са надрани вече, ама това след като съм си купил лагерите които ще ми препоръчате. Не за друго, ми да съм готов преди да съм разглобил всичко.

И сегменти разбира се.. какви да взема?

 

някой друг който не знае къде е линка Search?

а ако ви мързи, направо ми звъннете, аз нали уж знам всичко. къде къде по-лесно е да набереш 0898 614241 и да ме потормозиш малко... само веднъж - два пъти на седмица... колко му е? сигурно си единствения от няколко стотин активни във форума.

 

Ей глейте са как щях да забравя.... Абе някой знае ли колко трябва да ми е максималната скорост, че нещо не е наред. Изпишете 1-2 страници преположения а аз после ще ви кажа че съм с д13 на газ и много фешън 17-ки и ще се чудя дали имам проблем с вдигателя

 

stecev, нищо лично към теб приятелю.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;):);) ааааа избухна ... всички се чудехме кога ще се случи ;) П.П. сложи го това при важните технически :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо ти немаш сърце ве.... ;):););):P !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):);) ааааа избухна ... всички се чудехме кога ще се случи ;) П.П. сложи го това при важните технически :P

Верно бе :P доста търпение прояви :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest assfull
;):);) не се сърди човече,ама направо избесня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©

.............незнам какво моторно масло да си купя, че аман от ментета и боклуци....

Има промоция на сервиза в Бултрако 14-19 май

 

повече инфо ТУК или honda.bg

35% Намаление за смяна на масло в Бултрако ;)

по-оригинално няма да намериш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
;););) Много яко се посмях , ей Емо сцепи ги бе :P И аз да кажа нещо по темата , като не сте сигурни какво масло да си купите недейте влизайте в първия квартален магазин за авточасти ;) В бензиностанциите , в метро , била , практикер и други големи такива се предлагат изпитани масла , които ще ви свършат добра работа ;) ако не сте притенциозни , ако пък сте - Про Спид , сервизите на Кастрол и други подобни ;) А отностно марката , има всякакви и хората използват всякакви :) масла на Шел , Приста Ойл , Лики Моли , Арал , АЦДелко , Мобил 1 , Кастрол , Валволин , Моторекс , Моторкрафт , Кастрол , Тотал , Мотул и кво ли още не като марка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Емо, ти току що уби раздел технически въпроси. :) Направо ме втрещи. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dzmeq

Тая тема с маслата наистина е малко сложничка... От моя скромен опит (търговец на гуми и масла) съм видял и чул какви ли не не не неща по отношение на гумите и най-вече маслата :) ! Няма да ти правя реклама на различните марки - и най-известните производители си имат издънки - зависи от партидата, къде е произведено и какво ли още не... Единственият ми съвет е да не се скъпиш и да сипеш някое минерално масло (15W40 или 20W50 са им означенията), сипвай полусинтетика (10W40) или ако ти понася на цена карай на пълна синтетика (0W30, 5W40 или 5W50).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МММмм-аааа от къде се налива туи масло и до къде ,или просто се налива до горе като резорвара може би :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...