Jump to content
inspektora

Тракане откъм багажника на CR-V 3G

Recommended Posts

Заден десен амортесьор някоя от частите ,като тампончета  шоково абсорбер, или самия той.Той също завършва с тампон.Направи по обстоен преглед отдясно ,играл съм я тая игра всичко проверено, а два три тампона скъсани. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свалих и металната шапка над амортисьора, за да огледам и там, но и от това нищо не излезе - всичко изглежда наред и затегнато. Повече нищо не остана, което мога да направя самостоятелно, т.е. пак ще ходя по сервизи. Досега за две ходения нищо не откриха ... :sad:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не смея да се зарадвам, но откакто като направих това, последното с шапката на амортисьора, чукане не съм чул! Опитвам се да разбера кое точно го е причинявало. Шапката се сваля, като се развият няколко болта и две по-големи гайки, които държат шпилките на пакета пружина/амортисьор. След като направих това се опитах да натегна гайката на амортисьора, но не се получи, тъй като няма място да вкарам шестограм за контра на оста. След това затворих обратно шапката и я затегнах. Може би гайките на шпилките на пакета пружина/амортисьор не са били добре затегнати, въпреки, че трудно се развиха, но това може да се дължи на лепилото, което слагат против развиване. Ако наистина е било така, горната част на пакета е имала луфт към купето и при големи неравности може да е причинявала чукането. Но това са догадки. Дано да съм го оправил :worthy: 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра тема колега. Аз също имам такова вбесяващо тракане отзад в дясно. Прегледах цялото окачване, смяна на разбити тампони, биалетки , амортисьори и нищо. Трака си. Дори ислед като смених задни амортисьори продължава.  Видял съм се в чудо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 месеца сменях задни амортисьори. Ако там са я сваляли. Аз не съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шапката не се сваля при смяна на амортисьора. Може да пробваш това което съм направил аз и да затегнеш добре всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Пробвах с шапката. Не е от там. Борбата продължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако шапката е гумена  няма и как да е от там,според мен колегата  искаше да дозатегнеш всичко което е под нея.Може за тези 5 мес нещо  да се е разхлабило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...