Jump to content
Guest pesho2

Резевоар Civic 96

Recommended Posts

Guest pesho2

Кажете ми възможно ли е при навъртяни само 460 км, при зареден преди това до горе резервоар, стрелката на горивопоказателя да е на 1 милиметър над символа Е (Empty, празен)? Смесено ми харчи 6.6л/100км.

Дали е дефект на Хондите при отчитането, или нещо с резервоара не е в ред. Сега си спомням, че имах едно VW, на което беше сплескан след удар резервоара и "ловеше" по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

явно си ги е изхарчила, резервоара ти е 45л ако не ме лъже паметта иначе датчика е горе долу верен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2
Manniakk, ама не става. Ако е 45 литра, делено на 6.6 л/100км - трябва да изкара 680 км, а не 460км!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest delineator

И при мен е така - 1 милиметър над дъното но има още 10-15 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

моята - 5ген седан, при положение че е "легнала" на Е-то, като сипя 11-12л и отива малко под средата...Веднъж мисля налях догоре, когато стрелката беше стигнала чертичката над Е-то - и ми сипаха 27-8 литра... та излиза че от чертичката надолу трябва да има още бая литри...Не знам дефект ли е или поплавъците се прецакват с годините?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

резерва може би не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2

Delineator, мога ли да разчитам, че има 11-12 литра още? Ами ако ме остави някъде?

Тази кола има ли изобщо лампа да сигнализира свършване на горивото, или е като в USA - всички казват "full" и няма опасност да се обезбензинят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е хечбек 6 ген. няма лампичка. За всеки случай ако имаш възможност най-добре зареди догоре за да си знаеш за друг път. Аз вече 2-3 год. не мога да свикна и винаги се изненадвам колко много резерва имам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да вляза в час с тоя нивомер, колко точно имам в резервоара когато стрелката опре в червената чертичка? (сивик 5г. 1.5 хечбек)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се притесняваи при мен даже е под червената 4ерти4ка и си върви върви поне 30-40 километра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и на рекса и на сивика не мога да разчитам на стрелката. Сипвам за 10лв и тя отива почти до средата. Все едно събирам кам 20 литра само. ;) Също така като сипя до горе и карам извънградско съм забелязал, че преди средата стрелката пада по-бавно отколкото след това ;) А и много се влияе от друсането на колата, от рязко потегляне и спиране...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара на англичанката е 40 литра + 2-3 литра в гърловината като го напълниш до горе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest veno

Резервоара на англичанката е 40 литра + 2-3 литра в гърловината като го напълниш до горе

КаК 40 литра ? По спецификации е 55 :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това видях по спецификациите ама като почнах да го пълня до горе съвсем друго излезна или просто самия датчик лъже много защото не съм го изпразвал до дупка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 6 ген японка, минах 40 км след като ми светна лампата за бензина но ме достраша да не остана някаде на пътя и заредих. Иначе по книжка наистина пише 45 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта е - ТУБА 5л :unsure:Като стигне резервата почваш да засичаш, докато спре. Сипваш тубата и отиваш до най-близката бензиностанция и там пълниш до горе, прибавяш към сметката тубата и проверяваш достоверността на хонда ръководството

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 6 ген японка, минах 40 км след като ми светна лампата за бензина но ме достраша да не остана някаде на пътя и заредих. Иначе по книжка наистина пише 45 литра.

Ти си първия тук от форума, който чувам да има лампичка за бензина? С кой мотор си и коя година е колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм със 6 ген. японка също имам лампичка за бензина. :unsure:

Редактирано от Desislav

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Marcus

Имам, имам :unsure: , 6 ген. 1,5 V-Tec (d15z6) , японка. И аз бях чел навсякаде из форума че нямали, чак се изненадах като ми светна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък явно нямам куража да остана на изпарения и да видя дали ще светне нещо :unsure: Падне ли на червено и зареждам, за да няма изненади ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих със стария собственик на моята ( 8 месеца я е карал ) каза че лампата свети и е минал 60 км след като е светнала и е заредил до горе малко по-малко от 40 литра така че резервоара ще е някаде там а аз под половината не съм падал за да кажа със точност колко е но точно от половината като покаже до горе са 20 литра - проверено :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Това сигурно е 3-та 4-та тема която чета по този въпрос
и сега като се позамислих да не би стрелката за нивото на резервоара да има
еднакъв ход като на температурата, защото ако е така значи бая милиметри има
още под червеното ограничение надолу :unsure:

Ми то не може на всички от форума да не работи пустата стрелка като хората и
на при мене като бодна 10-тина литра и заковава по средата (22,5 л.) стрелката
а преди зареждането съм бил малко над червената зона 1-2 мм не повече ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средата хич не е 22.5 л - веднъж я гледам паднала около 2 мм под центъра и викам "догоре" и после о изненада - 18.5 литра в сметката ..ллллл ако я понастъпиш на 1ва и 2ра изведнъж пада рязкo.....

Колега ако разделим 45 л. на 2 колко се получава?

 

ПС На тази тема писах в предишния ми пост ама май въобще не си чел, идеята е

че стрелката на горивото е изместена с една идея както е стрелката на температурата

 

А това че ти ходи нагоре надолу стрелката е поради факта че поплавака е на нивото

на бензина а когато рязкаш му правиш вълнички и он си сърфира миличкия по тях :D:D:blink::)

 

ПС Закон: Когато изкачваш баир стрелката пада надолу :P ,

но когато се спускаш по нанадолнище стрелката се вдига нагоре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС Закон: Когато изкачваш баир стрелката пада надолу ,но когато се спускаш по нанадолнище стрелката се вдига нагоре

За да си вдигаме самочувствието, когато стрелката опира в бялото поле, предлагам да спираме задницата на по-високо :):) Гледайки неска таблото на колата видях че има нещо като лампа с изобразена бензинова колонка на нея. Работата е там, че не съм го виждал това нещо да свети. Страх ме е да не остана на пътя някъде докато я накарам да светне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайки неска таблото на колата видях че има нещо като лампа с изобразена бензинова колонка на нея. Работата е там, че не съм го виждал това нещо да свети. Страх ме е да не остана на пътя някъде докато я накарам да светне :)

Аз имам същата иконка, но и аз не съм я виждал да смети! Някой да знае как може да се провери дали колата има тази опция ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Carlos

И аз съм с 6 ген японка, минах 40 км след като ми светна лампата за бензина но ме достраша да не остана някаде на пътя и заредих. Иначе по книжка наистина пише 45 литра.

Ти си първия тук от форума, който чувам да има лампичка за бензина? С кой мотор си и коя година е колата?
Aбе и моята има лампа-наскоро я разбрах :) модела е 6-та ген. 96г.,1.6 vtec,делсол ама американско испълнение не знам за другите хонди от близките години,може би е важно изпълнението,не знам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........Някой да знае как може да се провери дали колата има тази опция ?.......

Купуваш си една 5-литрова туба + фуния,

пълниш я с бенз и караш докат не изгасне Хонделата.

(според мен голямо чакане (каране) ще падне)

 

Някой тука беше казал че бензиновата ни

помапа е много издържлива тъй че няма да изгори :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Някой тука беше казал че бензиновата ни
помапа е много издържлива тъй че няма да изгори :hondarulez:



Мен пък ми казаха, че е 700 лв :hondarulez: И затова питам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз като си взимах моят сивик 6 ген D15Z6 напълних резервоара до горе, събра около 36 литра, и си викам ще карам докато ми светне лампата да видя колко ще ми гори. Да ама тя не светна и останах на пътя. На другия ден видях че имам лампа за бензина и започнах да ровя тук таме. Оказа се, че лампата си работи но има един датчик закрепен вътре в резервоара на стоиката на нивомера, който когато падне нивото на бензина някакси замасява и лампата светва. Е моят не замасява и затова останах на пътя, иначе принудително го давам към маса и лампата си свети. Незнам откъде да си намеря тъкъв датчик за да го сменя. Дано съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...