Jump to content
Guest chopper1969

Заместител на фарове

Recommended Posts

Guest chopper1969

Здравейте колеги, търся заместител на фарове през зимата за през деня. Дайте някакъви идей за светлини с малка консумация на ток че включа ли фаровете през деня динамото товари двигателя ,а и акумулатора не може да се зарежда както трябва, все още не съм монтирал халогени и се чудя дали да не боцна светодиодна матрица от по 8-10 бели диода от двете страни, виждал съм да се продават и диоди на 12 волта, доста по-големи от стандартните но не знам какъв ток черпят. Някой мислил ли е по подобна тема, правил ли е нещо подобно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

мисля че номера няма да мине кат... Къде мислиш да ги боцнеш тези диоди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

мисля че номера няма да мине кат... Къде мислиш да ги боцнеш тези диоди?

в кутийки от халогени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не такаааааааааааааааа бе прави се ДРЛ така наречените дей рънинг лайт които по специална схема пускат късите на фаровете последователно и така черпят 1/3 от стандартната мощност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не такаааааааааааааааа бе прави се ДРЛ така наречените дей рънинг лайт които по специална схема пускат късите на фаровете последователно и така черпят 1/3 от стандартната мощност

имаш ли такава схема че не ми се мисли да си я правя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае утре да ти я начерта че малко ми се спи пак и днес през сервиза ми минаха доста колици и ми е доста уморено пусни утре едно лично към 10 10 и 30 да не те забравя и нямаш проблем лесно е за изпълнение не се притеснявай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам я схемата. Пиши ми мейла си да ти я пратя направо! Дръпнах я щото мислех и аз да си правя,но все не се хващам така че надявам се ти да успееш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, ши въ замоля, пратете го и на мене, моля orlioe@mail.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jumpera

Здравейте, колеги. Нов съм в този форум, но по мой наблюдения има една процедура, която аз лично не я разбирам. Състой се в следното някой пише за нещо и след това най-малко 5 човека пишат "Прати ми го на еди кой си имейл." :) Та ще се придържам към процедурата. Ако може прати ми я и на мен тази схема jumpera@mail.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
С тази схема не черпи по-малко а само ги включва автоматично за да не ги забравиме, идеята ми е да включа светлини с по-малка консумация а светодиодите са идеални за целта, един стандартен бял светодиод черпи 0,01 А ток, тоест 100 светодиода ще черпят ток колкото една крушка за габарит от 1 Ват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл тази икономия и какъв ще е ефекта....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл тази икономия и какъв ще е ефекта....?

Целта ми не е икономия, аз не карам никак икономично :) целта ми е да не си прецакам акумулатора защото с включени фарове по цял ден ( и надута музика)динамото не го зарежда както трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, защо не си проввериш състоянието на алтернатора , ако е дал дефект да го поправиш. Защо трябва да преработваш ел. инсталацията с цел по-малко консумация. ами през ноща?Аз карам с редовно светнати фарове от септември идо сега няма проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Динамото си зарежда добре, той акумулатора ми че е за смяна -си е за смяна, така я купих преди 3 месеца със стар акумулатор. Някой знае ли колко струват новите акумулатори за Хонда щото гледам че са доста по-малки от другите ама цената им сигурно е...:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динамото си зарежда добре, той акумулатора ми че е за смяна -си е за смяна, така я купих преди 3 месеца със стар акумулатор. Някой знае ли колко струват новите акумулатори за Хонда щото гледам че са доста по-малки от другите ама цената им сигурно е...:D

Размерите не са стандартни- по-високи и по-тесни са. Миналото лято купих на Монбат 45 Ah за 73 лева, като с нормалните размери бяха 50 лева :P . Вземи си такъв или на Старт, а ако икаш да пръскаш пари- Бош Силвър или AC Delco.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IA MI KAJETE KADE MOGA DA SI NAMERIA ORIGINALNI FAROVE ZA 6-ta GENERACIA??DAVAM 4ISTO NOVISAMO MI DAITE NASOKA OKПърво се научи да пишеш на кирилица ;) и после си уточни въпроса че малко не се разбира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динамото си зарежда добре, той акумулатора ми че е за смяна -си е за смяна, така я купих преди 3 месеца със стар акумулатор. Някой знае ли колко струват новите акумулатори за Хонда щото гледам че са доста по-малки от другите ама цената им сигурно е...;)

Сменяй акумолатора , може и с по-як. щот иначе можи да си прецакаш алтернатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...