Jump to content
Preludisimo

Внос на двигатели

Recommended Posts

Някои знае ли как стоят нещата с внасянето на двигатели какви такси има и по-ефтино ли излиза ако се вкара разглобен като части

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде бе хора кажете нещо.Никой ли не е вкарвал двигатели наскоро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за стар двигател и единична бройка,няма да ти сикат нищо.Друг е въпроса дали после ще можеш да узакониш автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С технически преглед ли се озаконява? Чух че имало няква комисия, а ако двигателя е над 160коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди се информирай в КАТ какво 6те изискват ако слага6 двигател с разли4на кубатура от досега6ния ти.До сега изискваха документ от комисия ТИАТ+документ за произхода на моторя.Така или ина4е като го напазарува6 от Европата 6те има6 фактура за него.Тва е ако е до 120 киловата,за по- нагоре нинам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 1995 година законите бяха така: Нямаш право да слагаш на рамата мотор с по-голяма мощност от този,който ти е по документи! Дори и да има друг модел на съответната марка със същата рама и по-мощен мотор. А за технотеста мога да ти кажа само едно - Е...А РАБОТА!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поясни какво има6 в предвид за Технотеста или само си 4увал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....на моето купе пише че може да се слагат двигатели D15B7 И D16Z9 щом производителя го е написал нормално е да е позволено да се сложи например ако си сменяш купето нали същото купе зададено от производителя се слага.Минаваш технически преглед с фактура за покупката на двигателя и ако си разбират от работата и двигателя е поставен по правилата трябва всичко да е ок(...но все пак сме БГ. :) )

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма да ми позволят да сложа голям двигател на малка кола.Куца работа,освен ако не намеря някви връзки.А за всеки град ли си има отделна комисия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма да ми позволят да сложа голям двигател на малка кола.Куца работа,освен ако не намеря някви връзки.А за всеки град ли си има отделна комисия?

Измисли как да прекараш големия двигател все едно си е твоя,щото няма с какви връзки да презкочиш закона,освен ако министъра не ти е чичо и не ти гласуват закон "ала Ванко 1"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Preludisimo

Ха ,ха има време ще го мисля.Мерси за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6е ма уморите с ва6те разсъждения....какво е голям мотор в малка кола.6ти дам жокер колега комисията която обслужва североизто4на България е със седали6те в Шумен,може6 да отиде6 на место или да ги прослу6а6 кога 6те идват в твоя град ТИАТ Шумен тел 054887136Другия колега така и не сподели какво му е голямо на хуя като мине6 през тази комисия.Еди Ведър къде го пи6е тва на твойто купе :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.2 втек на сивик 5ген. купе

Бря ша влезе ли туй животно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.2 втек на сивик 5ген. купе

Бря ша влезе ли туй животно ;)
Виждал съм на места влиза.Даже до скоро имаше обява или в мобилето или в аутоскаут24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

2.2 втек на сивик 5ген. купе

Бря ша влезе ли туй животно ;)
Виждал съм на места влиза.Даже до скоро имаше обява или в мобилето или в аутоскаут24
Знае6 с какво се захва6та6 ;) предполагамАко си проу4ил,как стоят не6тата с тампоните на мотора за конверсията,играта със скоростния лост и полуоските....спира4ките,водния радятор и не на последно място кой 6те го направи :bye: на4и си токТва е хъп разпространен SWAP in USAhttp://www.honda-tech.com/zerothread?id=650329 Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.2 втек на сивик 5ген. купе

Драгича е прав,ако си планирал всичко свапа ще е невероятен!Но ако гониш само 185к.с.,по добре ползвай вти с определени подобренияи пак ще стигнеш кончетата.Желая ти успех в начинанито! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък постоянно ми се върти в главата и още проучвам нещатаПредполагам ще ступи към 11,12бона,поправете ме ако греша.Това е само идея с още неясен край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък постоянно ми се върти в главата и още проучвам нещатаПредполагам ще ступи към 11,12бона,поправете ме ако греша.Това е само идея с още неясен край.

И много важно наистина кой ще го направи товая ""присаждане""

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

6е ма уморите с ва6те разсъждения....какво е голям мотор в малка кола.6ти дам жокер колега комисията която обслужва североизто4на България е със седали6те в Шумен,може6 да отиде6 на место или да ги прослу6а6 кога 6те идват в твоя град ТИАТ Шумен тел 054887136Другия колега така и не сподели какво му е голямо на хуя като мине6 през тази комисия.Еди Ведър къде го пи6е тва на твойто купе :D

...има един стикер залепен от страната на шофьора на подкалника !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е добре в крайна сметка ... възможно ли е в бг да се смени двигател с различна кубатура .. говоря от 1.6 на 2.0 литра ..или законите не го позволяват

Редактирано от Chimerasv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се научихте че всичко е възможно, стига да разполагаш с определената сума.Ако нещо неможеш да си го купиш с пари - можеш да си го купиш с много пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да брато 2800 са скромна сума :) сега нещо по конкретно ми кажете по темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-евтино ти идва да си сложиш мотор за прелуд примерно ,а манията е ако е в коша на някои СRX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерака го има, парите ги няма за момента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Chimerasv

Не знам за вас ... фен съм на Civic Coupe seriqta mejdu 98-00 6th :worthy:просто искам К20А под капака интересува ме .. може ли някои да ми го достави в бг и дали ще мина технически прехглед с него и дали жсушност ще ми позволята да си карам колата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове нещо не ми става ясно какво става тук .. немога да си пусна обява че тарся К20А двигателтам където успях е изтрита или не знам какво .. нещо какво ... не ме земате на сериозно че съм на 21 и немога да извадя пари за желаното от мен моторче ако има все пак някой с възможност да внесе или поне да ме насочи от каде да си го купя не да го поръчвам от канада ( което не ми е проблем ) да мецне 2 приказки иначе с извинение ебем ти организациятапредпочитам да дам парите си на българин

Редактирано от Chimerasv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo
:P прочети правилата на раздела с обявите и ще разбереш, защо неможе да си пуснеш обявата. В случея годините ти не са фактор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък постоянно ми се върти в главата и още проучвам нещатаПредполагам ще ступи към 11,12бона,поправете ме ако греша.Това е само идея с още неясен край.

И много важно наистина кой ще го направи товая ""присаждане""
ако евентуално събереш боновете, ще ти направя това'' присаждане'''' за 48 часа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това са безсмислени интервенции, поне за момента. В САЩ поне има някоя и друга работилница която правят двигатели и с подобренията и многото коне и съответно за модела. Не знам дали трябва да дадеш толкова много пари за това да присадиш двигател, да минеш тестове, да ти трябват поне търпение 1 месец и да се надяваш, че няма да има проблеми. Според мен е по-добре да си купиш Prelude :) От там ще ти излезе по-евтино да го модифицираш и да му махнеш излишните кг от колата от колкото да правиш чудеса от храброст и не се знае накрая дали ще я узакониш!!! То дори и да му сложиш само турбината в никакъв случай няма да е евтино, а ако искаш и други чудеса вече става маса пари. Само ауспух-а ако искаш спортен ще ти е цифра, а пък да не говорим за окачване и други неща. За да можеш да управляваш много коне под капака се изисква и необходимата сигурност у автомобила не става хоп троп и аре най-бързата кола в южно Мексико пък дали ше спрем не ни интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Preludisimo

Колега май пропускаш елемента с акциза,но ако ти се дават 5000на дуржавата е нещо другоНе всеки може да си го позволи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Joe Pass абсолютно съм съгласен с тебе НЕ на тунинга и суаповете и бързите коли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Joe Pass абсолютно съм съгласен с тебе НЕ на тунинга и суаповете и бързите коли :)

Така ами - по едно Д15Б8 за всички - 70 кончета, 8 клапана, да ти е мирна главата! Турбота, втеци ... кой ги измисли тия щурутии!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен тунинга не е безсмислен като цяло, бързите коли са тръпка, да си направиш колата ОК тръпка твое творение, но трябва да се мисли преди да го почнеш. При това не съм привърженик на идеята да карам бързо в града!!! Не съм тип състезател и малоумен вредител за движението по пътищата особено в София, където всеки втори 20 годишен се прави на герой. Тъпото е, че всеки говори за европейските манталитети на шофиране ама никой не го прилага на практика. Тъпо е, че няма нито една истинска писта в софийско за да задоволи нуждите на хората с бензин в кръвта. Това е и една от причините този тип интервенции да са безсмислени все още. И аз мислех да взема страшилище, не че не мога да отделя 10 хилядарки но предпочитам да ги дам за по-практичен автомобил който да покрива моите нужди, нещо което не е повече от 115 коня напълно са ми достатъчни. Поносим разход на гориво, достатъчно мощност, необходимия въртящ момент, компактен, само и единствено не съм се спрял на AWD защото брат ми ще си купува такъв автомобил и за това мога да използвам неговия. Вчера даже щях да бия един мърльо с някаква стара джета. Малкия келеш ми се лепнал за гз и му натиснах рязко спирачки да видим до къде ще е така, той пак зад гз ми и като го пуснах ме и напсува келешчето ама после бягаше много бързо. Всичко това се случва с автомобили които не са направени за много газ и за шофьори които не могат да ги карат, за това и стават толкова тежки катастрофи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо повтаряте акциза. Не би трябвало да има акциз по новия закон . Той се дължи само за АВТОМОБИЛИ, не за двигатели за автомобили. В повечето случаи читав мотор може да се намери за около 1500 долара, а акцизът е поне двойно по-голям, но се отнася за КОЛИ, не за ДВГ-та. Странно ми е, Драгич, ти като внасяш двигатели над 163 коня на какво основание и в какъв размер си плащал акциз? Нещо гнило има тука и май ще се разправяме с митничарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам не се плаща на двигателя акциза , ама като идеш да си регистрираш колата с новия двигател над 163 коня става интересно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...