Jump to content
asseto

Смяна на крайно гърне и съвместимост

Recommended Posts

Здравейте! Дойде времето на гърнето на Сивика и сега малко се виждам в чудо какво крайно гърне да търся, за това искам да питам няколко неща. Сивикът е 1.4 90 кс, но явно гърнето не е било стоково, заради което колата има малко по-спортен звук, който обаче искам да запазя (простете евтината гъзарийка), за това съм се отказал да търся стоково. Идеята ми е дали гърне от 1.6 ще пресъздаде същия ефект? И по-важно, гърне от, да речем, Сивик 6 седан, току-виж Сивик 5 седан или хеч дали ще пасне на Сивик 6 хеч 1.4? Смятам сам да сменям гърнето, както се държи на няколко болта към генерацията (поне така гледах).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От хечовете трябва да стане. За купе и седан не мога да кажа. Предполагам, че ще е по-късо и куките ще са на различни места. Предвид, че всичко е гледано да бъде модулно предполагам, че всякво гърне от всякъв сивик ще стане, но трябва да го разучиш. С  по-голямото гърне от ВТи би трябвало да станат нещата от към звук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Преглеждам и някои амарикански сайтове, но за сега и там няма ясен отговор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърне от VTi си мисля че много трудно ще си намериш...
Аз поне доста търсих когато правих мойта генерация и все на камък удрях ....
Права тръба на 50мм резонатор и крайно гърне FK със тапа.... получи се доста приятно :) НО на дълго със тапа без тапа пак ще ту трябва Хапче за глава ...
IMG_4688.thumb.jpg.16aede80f6a7a61fa1424f15bd0d6048.jpgIMG_4690.thumb.jpg.aa0dadd0ebb136be48eb698149b3bd0a.jpgIMG_5969.thumb.jpg.b99079a8814c93926ee96f097225bae5.jpgIMG_5973.thumb.jpg.929508c80234bf15df14611eea7fd096.jpg

IMG_5970.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...