Jump to content
Лазарини

Периодични вибрации в купето

Recommended Posts

Колеги, забелязах че при скорост около 130 до 150км.ч. се появява странен шум нещо като вибрации в купето за около 5/6 секунди след това утихват... след известно време отново и отново /периодично/ , със скорост до 120 нема проблем, всичко това се случва със скорост над 120, забелязах го на магистралата като карах в границите 130/140 на темпомат....колата е 7-ма ген-я, фейс, 2.0 type S.... някакви идеи? Това го констатирах с посочената скорост на 5-та предавка, не съм в карал с 140 на 4-та, ако това има значение

Редактирано от Лазарини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Лазарини написа:

 

 

Редактирано от Лазарини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил ли си си реглаж на гумите, проверявал ли си си геометрията на ходовата част? Това са двете най-чести причини за вибрации при висока скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Rakeem написа:

Правил ли си си реглаж на гумите, проверявал ли си си геометрията на ходовата част? Това са двете най-чести причини за вибрации при висока скорост.

 

Преди 2 часа, Rakeem написа:

Правил ли си си реглаж на гумите, проверявал ли си си геометрията на ходовата част? Това са двете най-чести причини за вибрации при висока скорост.

Днес е минат стенд, сменихме предни амортисьори, кормилни накрайници.... горните симптоми /вибрациите/ ги имаше и преди стенда.... пак подчертавам че това не е постоянно, появява се периодично за 5/6 секунди след което утихва и след минути отново и пак така....няма криви гуми, предницата не тресе, просто се появяват тия вибрации след 120. Ще направя баланс на гумите, но не мисля че е от това

Редактирано от Лазарини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е тресяло точно от небалансирани гуми, при висока скорост, след баланс нещата се оправиха, за това винаги при смяна на гуми им правя баланс. Усеща се във волана.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за тресене във волана, вибрациите се разнасят по цялото купе над определената скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaрета, полуоски проверявал ли си за кривини и луфтове. Лагери на главините?

Аз съм имал тръгнал лагер, на една от предните главини и при завой цялата кола се тресеше.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Rakeem написа:

Kaрета, полуоски проверявал ли си за кривини и луфтове. Лагери на главините?

Аз съм имал тръгнал лагер, на една от предните главини и при завой цялата кола се тресеше.

В завои колата се държи доста добре, няма тресене, знам какво е да има луфтове в полуоските, не е това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последното, за което се сещам са кормилните накрайници и рейката. Вдигаш на стенд и въртиш гумите по посока на завиване, въобще като хванеш гумата и я раздвижиш във всички посоки не трябва да има луфтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...